АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Другите два оператора, съобщиха че ще вдигнат таксите за абонамент. "Йетел" (Yettel) обяви през декември миналата година, че едностранно увеличава цените по действащите договори с 2 лв. от началото на 2025 година, на 6 януари "Виваком" информира, че от 8 февруари увеличава месечния абонамент с 2 лв. с ДДС за мобилни и интернет услуги.
Новата формула на правителството по-скоро приемат 21,4%, 16,5 на сто по-скоро не я приемат, а 20,8% съвсем не я приемат. Останалите близо четири на сто от запитаните се затрудняват да отговорят. Така правителството на Росен Желязков получава стартов обществен толеранс, макар и неголям, допълват социолозите.
Едно от тези производства е срещу Централния орган за покупки при Министерството на финансите по жалба на "Лукойл България" ЕООД. Решението на КЗК е публикувано на интернет страницата на Комисията.
Този показател бележи значителен напредък спрямо предходното десетилетие. Най-високи нива на свързаност през 2024 година са отчетени в Нидерландия (99,04%) и Люксембург (98,84%), следвани от Финландия (97,35%), Дания (96,92%) и Испания (96,83%).
Най-много пари са дошли от сънародниците ни в Германия - сумата възлиза на близо 216 милиона евро. Други 197 милиона пък идват от работещите в Съединените щати. В топ три по изпратени суми у нас се нареждат и парите от Испания - те възлизат на 105 милиона евро.
Депозитите на домакинствата и НТООД (нетърговски организации, обслужващи домакинствата) се увеличават с 12,2 процента в края на ноември на годишна база и са 87,105 млрд. лв. (43,7 процента от БВП), показват данните на БНБ, публикувани на страницата на централната банка в интернет.
Подкрепата за еврозоната бележи осезаем ръст сред българите спрямо пролетта на 2024 г. Доверието към еврото в България е нараснало с 9 пункта до 46% въпреки отчетената през годините поляризация на общественото мнение.
Електронната търговия в България отбеляза рекорд на интернет продажбите през 2023 г. с 1.95 милиарда евро според проучване „ПАСПОРТ 2023 на е-комерс индустрията в България“.
Най-много работещи използват интернет и преносими устройства с мобилна връзка в сектор „Създаване и разпространение на информация и творчески продукти; далекосъобщения“ - съответно 91.3 и 64.5%, а най-малко в сектор „Преработваща промишленост - съответно 27.0 и 13.8%.
През 2024 г. 92.1% от домакинствата в България имат достъп до интернет в домовете си. Запазва се тенденцията за ежегодно нарастване на домакинствата с достъп до глобалната мрежа, като в сравнение с предходната година относителният им дял се е увеличил с 3.6 процентни пункта.