АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
7-те абсурда на т.нар. тристранка
Георги Стоев, гост блогър на ikonomika.org
1. Той носи отговорност само на ниво “преговори и консултации”. За последиците от “договореното” отговорност носи само правителството.
2. Според името и действията му обществото има три страни. Една от страните – правителството – представлява интересите на цялото общество, т.е. и на трите страни.
3. Той е механизъм правителството да съгласува проекто-решенията си с гражданите. А какво става с тези граждани, които не са представени от синдикати и едри работодатели?
4. Той е нужен, защото народното събрание не може да свърши добра работа в предварителния анализ на законодателството. Дори да е така, защо това да е нормално?
5. Управляващите търсят легитимност чрез решенията на тристранката. Парламентарните избори не стигат ли? Или платформите нещо са били твърде общи…
6. Той е експертен, но не съвсем. Оказва се, че за най-тежкия актуален въпрос – бюджетния дефицит – нито синдикати, нито работодатели били експерти в областта.
7. Той е експертен (втори път), защото гражданите не могат сами да се сетят кои политики са в тяхна вреда. Защо ако са толкова rocket science, са всяка вечер в новините?
Tweet |
|
Не гражданите определят политиката в България и нейната първопроизводна икономиката, а селяните.Те още са в 1985 година и държат портрета на Сталин над леглото си.Изградили са собствена фамилно селско стопанска икономика и до там.Банките са им под дюшека. Уроците от банковите фалити останаха ненаказани и това им помага за това.А банковия лукс ги стресира и респектира още повече, защото е създаден именно с откраднатите пари.
На тоя блогър са му станали пръстите на гъбички от смукане.