АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Това са китайската компания CNNC, френските Framatom и Areva. През миналата седмица правителството внесе в парламента доклад с три възможни варианта за бъдещето на АЕЦ “Белене”.
Според информация на френското икономическо издание Les Echos, в корпуса на ядрения реактор трето поколение EPR, който Areva строи в град Фламанвил, северозападна Франция, са забелязани дефекти.
Спасяването на компанията може да стане чрез увеличаване на капитала с 5 млрд. евро и продажбата на ядрения бизнес на EDF.
Френският гигант в ядрената енергетика Арева /Areva/ и държавният електроенергиен доставчик Електрисите дьо Франс /Е Де Еф/ ще създадат джойнт венчър, в който двете компании ще слеят бизнесите си в сферата на ядрените реактори.
Бъдещето на френската атомна енергетика никога не е изглеждало по-мрачно на фона на обещанията на правителството да отучи страната от ядрената енергия, пише Ройтерс.
Френският ядрен гигант Areva планира да закрие 1500 работни места в Германия между 2015 и 2017 година, обяви говорител на групата, цитиран от Франс прес.
Френската ядрена група Арева (Areva) потвърди рекордна загуба от 4,8 милиарда евро за 2014 година и обяви план за икономии на стойност 1 милиард евро до 2017 година, предаде Франс прес.
Компаниите Schneider Electric и AREVA оповестиха подписването на споразумение за стратегическо партньорство за разработване на решения за съхранение и управление на енергия на базата на горивни клетки с водород.
Чешкият президент Милош Земан се обяви днес в подкрепа на анулирането на търга, който се провежда в момента, за разширяването на ядрената централа в Темелин.
Японската компания Mitsubishi Heavy Industries и френската Areva работят заедно по изграждането на реактор в Турция.