АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Нетната ѝ загуба през второто тримесечие е достигнала 807,8 млн. евро (885 млн. д.) спрямо 190,4 млн. евро миналата година. Тримесечните приходи са се понижили с 23% до 128,7 млн. евро, най-вече заради слабите продажби на Covid ваксините, разработени заедно с американската "Пфайзер" (Pfizer).
Тези финансови резултати на "Бионтех" отразяват ограничените продажби на ваксината срещу КОВИД-19, разработена съвместно с американския фармацевтичен гигант "Пфайзер" (Pfizer). Приходите от продажбите на тази ваксини и на нейните варианти през първите 6 месеца на 2023 г., намаляват до 1,4 милиарда евро при 9,57 милиарда евро през същия период на 2022 г.
Фармацевтичният производител, който заедно с германския си партньор "Бионтех" (BioNTech) разработва и продава ваксина срещу вируса, се насочва към цена от 110-130 долара за ваксина, след като Съединените щати преминат към свободното им предлагане на търговски принцип през следващата година.
Акциите на още 100 топ световни компании се търгуват от днес на пазар BSE International на Българска фондова борса. Инвеститорите могат да избират измежду финансови инструменти от 19 страни.
Германската компания BioNTech, която разработи ваксина срещу коронавирус заедно с американския фармацевтичен гигант Pfizer работят с властите в Руанда и Сенегал и планират да започне строителството "в средата на 2022 г.".
Решението е взето след препоръка в тази насока от Африканския център за контрол и превенция на заболяванията, който е под шапката на Африканския съюз.
Китай е одобрил седем местно разработени ваксини, а неотдавна разреши две от тях и за деца от 3-годишна възраст нагоре. До момента регулаторите не са одобрили ваксини, които не са китайски, но изглежда се ориентират към тази на Пфайзер (Pfizer) и Бионтех (BioNTech), посочва АП.
Програмата на ЕС InvestEU предоставя финансова подкрепа за малки и средни предприятия и компании с потенциал за растеж като германската фирма BioNTech, която разработи първата одобрена в света ваксина срещу Covid-19.
МЗ публикува колко ваксини и на чий производител България ще получи до края на 2021 година. МЗ прави и следните уточнения: Ваксините срещу COVID-19, получили разрешение за употреба под условие в ЕС, са на BioNTech и Moderna.
Европейската комисия издаде разрешение за търговия при определени условия на 21 декември за разработената от BioNTech и Pfizer ваксина и на 6 януари — за ваксината на Moderna, след като ЕМА даде положителна оценка за тяхната безопасност и ефикасност.