АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Чуждестранни авиолинии начело с British Airways и австралийския превозвач Qantas Airways отменят услуги или не възобновяват полети до Китай след пандемията, докато китайските авиолинии разширяват операциите си в чужбина.
За осми път в 25-годишната история на приза, наричан понякога "Оскарът на пътническата авиация", за най-добра компания в света е посочена "Катар еъруейс" (Qatar Airways), най-добрата европейска е Turkish Airlines.
Заяви главният изпълнителен директор на авиационната група Ай Ей Джи (IAG) Луис Галего. Част от групата са авиокомпаниите "Бритиш еъруейз" (British Airways) и "Райънеър" (Ryanair). "Ако не позволим консолидация, ще унищожим авиокомпаниите в Европа", каза Галего на конференция.
Една от причините за закъснял или загубен багаж по време на полет е увеличеният брой пътуващи след края на ограниченията, свързани с КОВИД-19. Другата причина е ограничен и намален персонал по терминалите.
Унифициране на разпоредбите би донесло множество ползи за пътниците, включително по-голяма прозрачност по отношение на цените, се посочва в резолюцията. Ако такива бъдат въведени, пътниците няма да трябва да се тревожат за допустимия размер и тегло при свързващи полети и пътувания с различни авиопревозвачи.
Те ще отговарят на най-новите европейски разпоредби и отразява ангажимента на летището към безопасността на пътниците и ефективните операции. Инсталирането на новите системи се очаква да приключи през второто тримесечие на 2024 г., преди активния летен сезон
Сред най-често срещаните инциденти са: запалени класически или електронни цигари, отказ за слагане на коланите и прекомерно количество багаж на борда, според МАВТ.
Държавната ITA Airways започна полети на 15 октомври миналата година, наследявайки Alitalia. Морският превозвач MSC и германската Lufthansa за изразили интерес към придобиване на мажоритарен дял от ITA.
Според споразумението близкоизточният гигант в превозите на средни разстояния ще закупи и още 50 самолета 737 MAX. Те би трябвало да заменят флотилията от 50 самолета A321neo, след като по-рано тази година бе анулиран договорът за тях с европейския самолетостроител Airbus.
Обединеното кралство е загубило 83% от основните си универсални магазини за петте години след срива на веригата BHS (British Home Stores, стоки за дома).