АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Потребителите в САЩ вече ще могат да наберат телефонен номер (1-800-242-8478), а извън страната - да изпратят съобщание по WhatsApp, за да разговарят с най-известния чатбот с генеративен изкуствен интелект.
Създателят на популярния вече чатбот ChatGPT обсъжда набирането на 6,5 милиарда долара от инвеститори, както и още 5 милиарда долара заеми от банки под формата на револвиращ кредит, се казва в съобщение, позовавайки се на източници, запознати с въпроса.
Скорошна демонстрация на стартъпа Figure разкри потенциала на технологията ChatGPT за поддържане на човешки разговори от хуманоиден робот. Разработката ни доближава до бъдеще, в което роботите могат безпроблемно да се интегрират в живота ни чрез взаимодействие на естествен език.
ЕК представи законопроекта за изкуствения интелект през април 2021 година. Появата в края на 2022 година на чатбота "ЧатДжиПиТи" (ChatGPT) на калифорнийския стартъп "ОупънЕйАй" (OpenAI), способен да пише дисертации, стихове или преводи за няколко секунди, му даде ново измерение и ускори дискусиите.
По-рано през месец юни ЕП постигна съгласие за набор от проектоправила, според които приложения като чатбота ChatGPT ще трябва да разкриват съдържанието, генерирано от изкуствения интелект, да помагат за разграничаването на така наречените "фалшиви изображения" и да гарантират мерки срещу незаконно съдържание.
Лабораторията "ОупънЕйАй" е част от структура, в която влизат компанията "ОупънЕйАй Ел Пи" (OpenAI LP) и създадената с идеална цел организация "ОупънЕйАй" (OpenAI Inc). Сред съоснователите на огранизацията са Сам Алтман, който е един от най-популярните имена в стартъп екосистемите в САЩ.
ChatGPT е интересен и полезен за обикновения потребител, но за компаниите са необходими персонализирани Machine learning технологии, според Павел Димов е член на УС на БКДМП.
Появата на чатбота "ЧатДжиПиТи" (ChatGPT) показва, че изкуственият интелект е станал невероятно напреднал - нещо, за което всички трябва да се тревожим. Това е казал американският предприемач Илон Мъск пред присъстващите на Световната правителствена среща на върха в Дубай.
От пускането си на 30 ноември миналата година ChatGPT, най-известният в момента чатбот, който се базира на изкуствения интелект, се превърна в своеобразен феномен. Програмата е последният прототип, създаден от OpenAI, лаборатория за проучвания в Калифорния, която популяризира разработването на т. нар. приятелски AI и се основава на предишния изкуствен интелект на групата GPT-3.