АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Производителят на автомобили от САЩ "Дженерал Мотърс" (General Motors - GM) отчете печалба и приходи за второто тримесечие, които надминаха очакванията на Уолстрийт, и повиши прогнозата си за годишна печалба за втори път тази година, предаде Ройтерс.
Проблемите на индустрията за електрически превозни средства засягат не само новите играчи, но и стълбовете на автомобилната индустрия като Ford(F), General Motors (GM) и Stellantis (STLV). И трите автомобилни гиганта активно намаляват собствените си прогнози през последните шест месеца.
Американски оръжейни компании като "Локхийд Мартин" (Lockheed Martin), "Дженеръл Дайнамикс" (General Dynamics) и други очакват, че съществуващите поръчки за стотици хиляди артилерийски снаряди, стотици ракетни батареи "Пейтриът" (Patriot).
General Dynamics Ordnance & Tactical Systems и American Ordnance LLC ще се конкурират за индивидуални поръчки на снарядите по договора на стойност $993,7 млн. се казва в изявление на армията. Целта е да се произвеждат между 12 000 и 20 000 допълнителни снаряда на месец, допълва тя.
Въпреки недостига на чипове в световен план "Тойота" е продала близо 10,5 милиона превозни средства миналата година, включително и произведените от групата малки автомобили "Дайхацу мотър" (Daihatsu Motor) и камионите на "Хино мотърс" (Hino Motors), което е растеж с 10,1 на сто спрямо предходната година.
General Motors губи лидерската позиция в страната за първи път от 1931 година, когато автомобилният гигант, оглавяван в момента от Мери Бара, изпреварва Ford, според специализирания уебсайт Automotive news.
General Motors Co. обяви, че ще увеличи инвестициите си в технологии за електрически превозни средства (EV) и автоматизирани превозни средства (AV) до $35 млрд. до края на 2025 година.
Те са на фокус, когато решат да излязат на американския фондов пазар. Последните, които дебютират там са производителят на електрически автомобили Xpeng Motors и интернет агенцията за недвижими имоти Beike, чийто основни инвеститори са гигантите „Алибаба“ и „Тенсент“.
Румъния прекрати споразумение с китайската компания CGN (China General Nuclear Power) за изграждане на два нови блока на АЕЦ "Черна вода" /намиращ се на 100 км от българския град Силистра/ на фона на нарастващо недоверие към китайските инвестиции в Европа, предаде АФП.
Общо General Electric ще намали служителите си в авиационния сектор с 25% или с 13 000 заради тежки поражения на въздушния транспорт и на поръчките на самолети.