АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Очаква се "Гугъл" (Google), "Мета" (Meta), "БайтДенс" (ByteDance) - собственика на "ТикТок" (TikTok), "Амазон" (Amazon) и "Алибаба" (Alibaba) да получат над половината от тази сума на фона на доминацията на технологичния сектор на пазара, пише в. "Файненшъл таймс".
Американският технологичен гигант твърди, че Microsoft се възползва от операционната си система Windows Server, за да възпрепятства конкуренцията.
Интернет търсачката "Гугъл" (Google), която е собственост на технологичната компания "Алфабет" (Alphabet), спечели в Общия съд на ЕС дело срещу наложена от Европейската комисия глоба в размер на 1,49 млрд. евро, свързана с предполагаемо нарушение на антимонополното законодателство в ЕС, предаде Асошиейтед прес.
Съдът потвърди глоба за "Гугъл" от 2,4 млрд. евро и нареди на Apple да внесе 13 млрд. евро данъци в Ирландия. Това е втората най-тежка финансова санкция, налагана някога от ЕС по антимонополно дело.
Съдебното решение е тежък удар върху най-важния бизнес на "Гугъл". Компанията е похарчила милиарди долари за договори с други технологични компании в ущърб на своите конкуренти.
Абонаментна цена от 12,99 евро на месец за потребителите на YouTube Premium в Германия. За САЩ месечният абонамент е на подобна цена - 13,99 долара (около 12,93 евро). В Италия и Нидерландия абонаментът е малко по-евтин - 11,99 евро на месец.
Съдебният иск е от името на медийни групи с дейности в България, Австрия, Белгия, Чехия, Дания, Финландия, Унгария, Люксембург, Нидерландия, Полша, Испания, Швеция и Норвегия.
Досега 24 държави членки на организацията са поискали налагането на мораториум върху каквото и да е дълбаене по морското дъно, а мултинационални компании като "Гугъл" (Google), "Самсунг" (Samsung) и "Волво" (Volvo) обещаха да не ползват материали, добити от дъното на океана.
Google публикува своя традиционен годишен списък с най-търсените думи, който предоставя уникален поглед върху най-значимите тенденции в България през изминалата година.
Повод за решението на Европейския съд е информация от началото на септември, според която Австрия планира да приеме нов закон, насочен към борбата с незаконното съдържание в големите социални медийни платформи.