АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Американският технологичен гигант твърди, че Microsoft се възползва от операционната си система Windows Server, за да възпрепятства конкуренцията.
Интернет търсачката "Гугъл" (Google), която е собственост на технологичната компания "Алфабет" (Alphabet), спечели в Общия съд на ЕС дело срещу наложена от Европейската комисия глоба в размер на 1,49 млрд. евро, свързана с предполагаемо нарушение на антимонополното законодателство в ЕС, предаде Асошиейтед прес.
Съдът потвърди глоба за "Гугъл" от 2,4 млрд. евро и нареди на Apple да внесе 13 млрд. евро данъци в Ирландия. Това е втората най-тежка финансова санкция, налагана някога от ЕС по антимонополно дело.
Съдебното решение е тежък удар върху най-важния бизнес на "Гугъл". Компанията е похарчила милиарди долари за договори с други технологични компании в ущърб на своите конкуренти.
Абонаментна цена от 12,99 евро на месец за потребителите на YouTube Premium в Германия. За САЩ месечният абонамент е на подобна цена - 13,99 долара (около 12,93 евро). В Италия и Нидерландия абонаментът е малко по-евтин - 11,99 евро на месец.
Съдебният иск е от името на медийни групи с дейности в България, Австрия, Белгия, Чехия, Дания, Финландия, Унгария, Люксембург, Нидерландия, Полша, Испания, Швеция и Норвегия.
Досега 24 държави членки на организацията са поискали налагането на мораториум върху каквото и да е дълбаене по морското дъно, а мултинационални компании като "Гугъл" (Google), "Самсунг" (Samsung) и "Волво" (Volvo) обещаха да не ползват материали, добити от дъното на океана.
Google публикува своя традиционен годишен списък с най-търсените думи, който предоставя уникален поглед върху най-значимите тенденции в България през изминалата година.
Повод за решението на Европейския съд е информация от началото на септември, според която Австрия планира да приеме нов закон, насочен към борбата с незаконното съдържание в големите социални медийни платформи.
"Гугъл" (Google), "Мета" (Meta) и Екс (X) по-рано вече казаха на служителите си да отвикват от работата от вкъщи и да се насочат към нещо по-близо до дейността от преди пандемията.