АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
SZPU е „люпилнята“ за кадри на Huawei и автогиганта BYD. Създаден през 1993 г., Шънджънският политехнически университет е считан за най-добрия университет в областта на професионалното образование в Китай. В момента разполага с 3 кампуса върху повече от 4500 акра и 1,1 милиона квадратни метра застроена площ.
В рамките на инициативите компанията ще представи на страната усъвършенствани възможности на изкуствен интелект, включително технологии за осигуряване на повсеместно изчисление, намалени разходи, по-сигурни данни и по-добро изживяване при обслужване от крайния облак, които ще допринесат за усилията на Саудитска Арабия за икономическа диверсификация.
Искането е за анулиране решението на Върховния съвет за национална отбрана (CSAT), който забрани използването на оборудване на компанията в 5 Джи мрежите в Румъния, съобщава новинарският сайт Хотнюз, като напомня, че становището на CSAT беше потвърдено и от решение на премиера Марчел Чолаку през февруари.
"Фолксваген" съкращава работни места в завода си за електромобили в Цвикау, източна Германия заради намаляло търсене. Общо 269 работници на временен трудов договор ще се разделят с работните си места, след като 12-месечните им договори изтекат, съобщават от компанията. Подробностите предстои да бъдат уточнени със синдикатите.
Една от международните компании, която е с най-сериозен принос за развитието на "интелигентни села", е Huawei, като компанията разработва смарт решения в 5 ключови области: селско стопанство, образование, здравеопазване, енергия и транспорт и счита, че те трябва да бъдат приоритетно дигитализирани и в България.
Френската агенция за киберсигурност ANSSI миналия месец съобщи, че Париж няма да забрани достъп до Франция за Huawei Technologies LTD, но френските телекомуникационни оператори, които купят технологията на компанията, ще могат да вземат лиценз, ограничен само до седем години.
Целта е да се предостави малко повече време на американските фирми да намерят алтернативи на китайската компания, която продължаваща да се счита от администрацията на Белия дом за заплаха за националната сигурност на страната.
Германия трябва да бъде защитена от шпионаж и саботаж, но изключването на китайските доставчици може да забави изграждането на мрежата от пето поколение с до 10 години, посочва министърът на вътрешните работи Хорст Зеехофер.
Държавният секретар на Министерството на икономиката на Франция Агнес Пание-Рунаше заяви в понеделник, че нейната страната няма да наложи забрана на китайския технологичен гигант "Хуавей" да участва при изграждането на 5G мрежа въпреки призивите на САЩ към всички техни съюзници да изключат оборудването на компанията от инфраструктурата си заради предполагаеми проблеми със сигурността.
Президентът на Федералната служба за разузнаване на Германия Бруно Кал заяви, че не вярва, че страната трябва да разрешава на китайски фирми, включително "Хуавей" (Huawei), да предоставят оборудване за германските 5G мрежи.