АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Най-големите компании за хранителни стоки и напитки в света продават по-малко здравословни продукти в страните с ниски доходи, отколкото в тези с високи доходи, се посочва в нов доклад. Продукти, продавани от компании като "Нестле" (Nestle), "ПепсиКо" (PepsiCo) и "Юниливър" (Unilever), са оценени като част от глобалния индекс, публикуван от "Достъп до инициатива за хранене", първият от 2021 г.
Сред подписалите писмото са компании като "Волво" (Volvo Cars), "Би Ти груп" (BT Group), "Водафон" (Vodafone), "Хайнекен" (Heineken), "Юниливър "(Unilever), "Байер" (Bayer), "Икеа" (IKEA), "Нестле" (Nestle), "иБей" (eBay) "Декатлон" (Decathlon) и др.
Стойността на акциите на най-големия производител на пакетирани храни в света "Нестле" (Nestle) пострадаха сериозно, както и тези на на други гиганти в хранително-вкусовата като "Данон" (Danone) и на "Юниливър" (Unilever).
Сред продължаващите операции в Русия са Nestle и белгийската Anheuser-Busch InBev, показват данни на Киевското училище по икономика.
Преди по-малко от година Нестле в България разработва и създава локален бизнес модел, обединяващ усилията на екипа на компанията и присъединили се бизнес партньори, благодарение на който в момента в страната вече има 35 специализирани пункта за рециклиране на трикомпонентните кафе капсули.
Причината са по-скъпите суровини, които намалиха нетната печалба на корпорацията през 2022 г., оставайки я под очакванията на анализаторите. Компанията отказа да коментира конкретно планираното повишение на цените, което според нея и необходимо, за да се компенсира покачването на цените на суровините.
Някои от най-големите производители на потребителски стоки в света почти със сигурност няма да успеят да изпълнят целта си до 2025 г. пластмасовите опаковки на продуктите им да бъдат променени така, че да станат по-щадящи по отношение на околната среда, се казва в нов доклад,-
Целите зърна са супер-героите на пълноценното хранене според производителите на Зърнени закуски Nestle, производител номер 1 в категорията в България
Тя използва приблизително 4500 тона яйца годишно за своите хранителни марки, включително майонезите Thomy и Winiary и някои вегетариански продукти от портфолиото на Garden Gourmet.
През изминалата 2020 г. Billa е успяла да намали количеството генерирани биоразградими отпадъци с 23,3% (340,3 тона), сравнено с 2019 г.