АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Глобата е в размер на 179 милиона евро. Санкционирани са нискотарифните авиокомпании "Райънеър" (Ryanair), "Вюлинг" (Vueling), "Изиджет" (EasyJet), "Волотеа" (Volotea) и "Норуиджън еър" (Norwegian Air), предаде Франс прес. Те са обвинени в различни видове злоупотреби, особено при фактурирането на ръчния багаж на пътниците.
оКомпанията "Алкомет" АД, производител на алуминиеви валцови и пресови продукти, започва инвестиционен проект на стойност 140 млн. лв. с подкрепата на Министерството на иновациите и растежа и лизинговото дружество "УниКредит Лизинг".
Wizz Air е превозила 20 млн. пътници от и до Летище София, съобщиха от авиокомпанията. Двадесетмилионният пасажер е пристигнал с полет Милано Бергамо – София.
През януари няколко онлайн портала спряха да предлагат билети на нискотарифната авиокомпания. Това стана след години на напрежение между "Райънеър" и редица онлайн резервационни платформи. На този фон авиокомпанията понижи своята прогноза за печалба след облагане с данъци на между 1,85 млрд. евро и 1,95 млрд. евро.
Компанията ще базира в София и още един свой самолет, така те ще станат общо четири машини. Ще бъдат поддържани и над 1300 работни места в региона, каза Алисия Войчик-Голебиовска, мениджър за Централна и Източна Европа на авиокомпанията. .
Заяви главният изпълнителен директор на авиационната група Ай Ей Джи (IAG) Луис Галего. Част от групата са авиокомпаниите "Бритиш еъруейз" (British Airways) и "Райънеър" (Ryanair). "Ако не позволим консолидация, ще унищожим авиокомпаниите в Европа", каза Галего на конференция.
Ryanair се стреми да удвои дела си на бързо растящия полски пазар и да разшири като цяло дейността си в Източна Европа през следващото десетилетие, като така нажежи допълнително битката с Wizz Air.
Датската компания Maersk, специализирана в морските товарни превози и обслужване на пристанищни терминали, създава и авиационно подразделение - Maersk Air Cargo.
Освен нискотарифната компания Ryanair, полети до Пловдив вече има и унгарската авиокомпания Wizz Air. Това означава 14 самолета да идват от определените летища, пътниците да се приемат и след няколко минути да ги затоварват и да се връщат там, откъдето са долетели.
Делото тръгна от съдилища в Австрия и Германия, където са били заведени дела срещу "Азуреър" (Azurair), "Корендон еърлайнс" (Corendon Airlines), "Остриън еърлайнс" (Austrian Airlines), "Юроуингс" (Eurowings) и "Лаудомоушън" (Laudamotion), която сега е собственост на "Райънеър" (Ryanair).