АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
В търга, който е привлече значителен интерес, са се включили над 50 компании,сред тях са Saudi Aramco, Glencore, Gunvor, Тотал, BP , Hartree, BB Energy и Shell. Според информация на специализираното издание най-голям брой товари е спечелила саудитската Saudi Aramco.
В рамките на инициативите компанията ще представи на страната усъвършенствани възможности на изкуствен интелект, включително технологии за осигуряване на повсеместно изчисление, намалени разходи, по-сигурни данни и по-добро изживяване при обслужване от крайния облак, които ще допринесат за усилията на Саудитска Арабия за икономическа диверсификация.
Трите най-големи компании, чийто дейности са довели до най-много емисии на въглероден диоксид, са саудитският държавен петролен гигант "Сауди Арамко" (Saudi Aramco), руският "Газпром", както и "Коул Индия" (Coal India), контролирана от правителството в Делхи.
Това казаха главните изпълнителни директори на едни от най-големите петролни компании ExxonMobil и Saudi Aramco.Изпълнителният директор на Exxon Дарън Уудс предположи, че САЩ няма да постигнат целта си за нулеви нетни емисии за 2050 г.
На 30 януари Рияд разпореди на държавната петролна компания "Арамко" (Aramco) да спре плановете си за разширяване и да установи максималния си капацитет за добив на 12 милиона барела дневно, или с 1 милион под целта, обявена през 2020 г.
Saudi Aramco отчете рекордна годишна нетна печалба в размер на 161,1 милиарда американски долара за 2022 г., което с 46 процента повече спрямо предходната финансова година, благодарение на по-високите цени на енергията, увеличението в продадените обеми и подобрените маржове при рафинираните продукти.
Саудитският петролен гигант Сауди Арамко (Saudi Aramco) обяви спад от 20,6 на сто на нетната си печалба за 2019 година до 88,2 милиарда долара. За сравнение през 2018 година тя е била 111,1 милиарда долара.
Саудитската служба по капиталовите пазари ще обяви началото на процедурата по първичното си публично предлагане на 3 ноември. От 17 ноември ще започне процедурата по ценообразуване, като окончателната цена за акциите ще бъде обявена на 4 декември
Саудитската компания "Aramco" загуби продукция от около 5,7 милиона барела петрол - това са 5% от световните доставки. Атаката срещу нейна рафинерия предизвика сериозни трусове на международния пазар и скок на цените.
Събитието предоставя на българските изложители възможността да покажат своите продукти, като в продължение на четири дни ще могат да се срещнат лице в лице с търговци на едро и дребно, дистрибутори и други професионалисти в бранша. Участниците ще могат да създадат нови партньорства, чрез които да стъпят на пазарите на Саудитска Арабия.