АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Производителят на автомобили от САЩ "Дженерал Мотърс" (General Motors - GM) отчете печалба и приходи за второто тримесечие, които надминаха очакванията на Уолстрийт, и повиши прогнозата си за годишна печалба за втори път тази година, предаде Ройтерс.
Проблемите на индустрията за електрически превозни средства засягат не само новите играчи, но и стълбовете на автомобилната индустрия като Ford(F), General Motors (GM) и Stellantis (STLV). И трите автомобилни гиганта активно намаляват собствените си прогнози през последните шест месеца.
Индийският конгломерат "Тата" (Tata) и френският самолетостроител "Еърбъс" (Airbus) подписаха споразумение за съвместно производство на граждански хеликоптер, съобщи индийският министър на външните работи Винай Кватра.
Въпреки недостига на чипове в световен план "Тойота" е продала близо 10,5 милиона превозни средства миналата година, включително и произведените от групата малки автомобили "Дайхацу мотър" (Daihatsu Motor) и камионите на "Хино мотърс" (Hino Motors), което е растеж с 10,1 на сто спрямо предходната година.
В рамките на следващите три години компанията очаква да разкрие 300 работни места в сферата на информационните технологии, коментира изпълнителният директор на Агенцията по инвестиции Мария Христова.
General Motors губи лидерската позиция в страната за първи път от 1931 година, когато автомобилният гигант, оглавяван в момента от Мери Бара, изпреварва Ford, според специализирания уебсайт Automotive news.
General Motors Co. обяви, че ще увеличи инвестициите си в технологии за електрически превозни средства (EV) и автоматизирани превозни средства (AV) до $35 млрд. до края на 2025 година.
Те са на фокус, когато решат да излязат на американския фондов пазар. Последните, които дебютират там са производителят на електрически автомобили Xpeng Motors и интернет агенцията за недвижими имоти Beike, чийто основни инвеститори са гигантите „Алибаба“ и „Тенсент“.
Американският автомобилен гигант Дженерал мотърс (General Motors) обяви, че се изтегля от Австралия, Нова Зеландия и Тайланд, като част от стратегия да напуска пазари, които не предоставят адекватна възвращаемост на инвестициите, предаде Асошиейтед прес.
Това коментира финансовият министър на САЩ Стивън Мнучин прогнозира, че икономиката на страната през 2020 година не би могла да постигне ръст на БВП от 3% както заради проблемите на самолетостроителният гигант, така и заради продължителна стачка на работещите в General Motors.