EUR 1.9558
USD 1.9014
CHF 2.0853
GBP 2.3450
CNY 2.5935
you tube
mobile version

Wall Street заобиколя „правилото Волкър”

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Wall Street заобиколя „правилото Волкър”

mail12:15 | 11.11.2010прегледи 675 коментарикоментари 0


Компании от Wall Street ще продължат да инвестират милиарди долари в недвижими имоти и фирми, независимо от новите правила, насочени към ограничаване на тенденцията банките да залагат капитала си, съобщава Financial Times, позовавайки се на запознати източници.
Американските финансови групи като Goldman Sachs, JPMorgan Chase and Morgan Stanley смятат да се възползват от не особено обсъждания аспект от „правилото Волкър”, което е част от одобрената през юли финансова реформа в САЩ, за да продължат да реализират директни инвестиции.
Правилото, носещо името на Пол Волкър, бивш председател на ФЕД, забранява на банките краткосрочната търговия с ценни книжа за собствена сметка и ограничава инвестициите в частни капиталови сдружения и хедж фондове. Законодателите се опитват да редуцират поемания от банките риск и фокусират усилията си към подпомагане на потребителите.
Ограниченията на Волкър не се отнасят до „основните инвестиции” - директната търговия на банките с ценни книжа, компании и собствени активи, който имат дългосрочни последици и са обвързани с по- високи капиталови санкции.
За разлика от краткосрочното търгуване със собствен капитал, което традиционно носи слаби печалби, транзакциите с активи на недвижими имоти са важни, едновременно за печалбата на банките, и са източник на големи загуби през финансовата криза.
Участието на Lehman Brothers с $23.6 млрд. в придобиването на Archstone - компания за недвижими имоти, в средата на 2007 г. допринесе за края на инвестиционната банка година по- късно.
Старши банкер от Wall Street коментира, че подобни сделки продължават да бъдат атрактивни, независимо от променящите се регулации и нови правила, които рязко увеличават капитала, който трябва да бъде наличен срещу потенциални загуби. „В крайна сметка, това е добър бизнес,” подчертава банкерът.


 


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Общини: Четири истории за успеха

06:58 | 07-08-24 | 2155