АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Веригата за бързо хранене от САЩ възобновява продажбата на сандвичите си "Куотър Паундър" след разпространението на ешерихия коли (E. Coli), установена в ресторанти на компанията в някои щати."Боинг" започва да набира нов капитал, посочва американската самолетостроителна корпорация, цитирана от световните агенции.
Френският гигант в хранително-вкусовата промишленост "Данон" (Danone) отчете днес продажби в размер на 6,8 милиарда евро (7,3 милиарда долара) за третото тримесечие, което е спад от 1,2 на сто на годишна база, предаде ДПА.
Между юни и август 2024 г. авиокомпаниите на групата са превозили 13,5 милиона пътници, което е най-високата цифра в съвременната й история. Спрямо лятото на 2023 г. той нараства с 12,6%. Около половината от пътниците (6,8 милиона души) са превозени от самия Aeroflot, което е с 16% повече в сравнение с лятото на 2023 г.
Американската федерална агенция за гражданска авиация трябва да установи дали авиопревозвачът е извършил изискваните инспекции на емблематичните си самолети "787 Дриймлайнър" (787 Dreamliner) и дали документите са били фалшифицирани от служители.
Част от новите 600 самолета, които турският национален авиопревозвач ще поръча от Боинг и Еърбъс, ще бъде опционална поръчка и окончателната ще зависи от правителствено решение, което се очаква в рамките на два месеца.
Особено за самолетите, произведени от корпорациите "Еърбъс" (Airbus) и "Боинг" (Boeing), може да принуди авиокомпаниите да заземят част от машините и да ограничат полетните си разписания.
Сделката ще струва десетки милиарди долари в нестабилен момент за самолетните гиганти, които са изправени пред нарастващ индустриален и екологичен натиск, пише Ройтерс.
Самолетите на турската нискотарифна авиокомпания „Pegasus Airlines“ ще кацат на летище "Сабиха Гьокчен", което ще осигури на хората бърз и удобен транспорт до Истанбул и възможност за връзка с различни дестинации по света. Полетите ще се изпълняват два пъти седмично, в сряда и събота, със самолети Боинг 737 и Еърбъс 320
Корпорацията отчита повишаване на поръчките за доставка на нови самолети, откакто в края на 2021 г. регулаторните органи позволиха да бъдат подновени полетите с "Боинг 737 МАКС" (Boeing 737 MAX) и авиостроителят ги убеди, че е отстранил техническите проблеми при машините от серията "787 Дриймлайнър" (787 Dreamliner).
Все още не е ясно дали американският авиогигант "Боинг" (Boeing) ще участва в доставката на самолети за новата авиокомпания, която ще бъде наречена Ар Ай Ей (RIA). "Все още нищо не е решено окончателно", споделя източник, запознат с преговорите и цитиран от Ройтерс.