АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
КЗП и телекомите се споразумяха: Ще можем да прекратяваме договор без предизвестие и неустойки при индексация. Алиансът на технологичната индустрия (АТИ) постигна споразумение с Комисия за защита на потребителите (КЗП).
Клиентите да получат право за прекратяване на договора с мобилния си оператор, без да дължат неустойки, предлагат от платформата "Ние, потребителите", като решение на проблема с поскъпването на мобилните услуги, което операторите предприемат едностранно. Те се аргументират с права, които дава европейската Директива за неправомерните клаузи в потребителските договори и Закона за защита на потребителите.
От първи март т.г. частните клиенти ще ползват бонуси: неограничени минути и мегабайти, интернет на максимална скорост, 200+ ТВ канала и отстъпки за устройства. Потребителите ще могат да се откажат от своя договор без неустойки при индексация от 2025 г нататък.
Със споразумението се избягва последващ евентуален арбитраж, което би струвало милиони в адвокатски разходи и технически експертизи и би бил с неясен резултат”, допълни министър Христов.
Налице е необходимост от защита работниците в ТЕЦ-а, които са лишени от своите трудови възнаграждения, като са пуснати в непланиран отпуск. В съдебното производство пред ВАС е представена и нотариална покана от "Хидро Пауър Ютилитис" ЕООД за заплащане на над 36 млн. лева неустойки по договор за покупко-продажба на ток за месеците април и май.
Очаква се налагането на санкциите да създаде гаранции, че изпълнението на проекта няма да се бави повече и ще се обезпечи завършване на работата по договора в срок по съгласувания график, който предвижда въвеждане в търговска експлоатация на 1 юли 2022 г.
Максималният срок на погасяване на заемите е 5 години, с минимум 6 месеца и максимум 24 месеца гратисен период. Те са освободени от такси, комисиони и неустойки.
Около 64% от общите разходи на дружеството включват разходи за горива за производство (46,54 %), разходи за квоти за емисии (10,63 %) и разходи за неустойки по плащанията за природен газ (6,52%).
Това заяви пред български журналисти Кирил Комаров, първи заместник-генерален директор на „Росатом”. Комаров поздрави България, че се е върнала към реализацията на проекта АЕЦ „Белене“.
При инвестирани до момента над 3 милиарда лева в проекта АЕЦ „Белене” и оборудването, което стои на площадката, не знам кой би поел отговорност нищо да не се предприеме. Това каза пред bTV енергийният министър Теменужка Петкова, където коментира доклада на БАН във връзка с проекта „Белене”.