АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Това са АЕЦ „Козлодуй“ - 150 лв./МWh; Производителите на електроенергия от кондензационни централи на въглища - 300 лв. плюс умножената по 1.32 средномесечна цена на тон СО2 емисионни квоти за MWh; и други.


От 2030 г. стандартът за нови сгради ще бъде повишен до „сгради с нулеви емисии“. Гледайте това видео, за да научите повече за това какво представляват те и как ЕС ще постигне целите си.


Названието "вечни химикали" се отнася до перфлуорираните и полифлуорираните алкилни вещества (PFAS). Това е голяма група от хиляди синтетични химикали (над 10 000), които не се разграждат в естествената среда и могат да бъдат вредни за човешкото здраве и околната среда, посочват експерти.


Тези планове са поредният опит на Пекин за установяване на строг държавен контрол над сектора, който има ключово значение на световно ниво. Китай вече диктува производството чрез система от квоти и контролирани от държавата дружества, отбелязва Ройтерс.


Със заповедта на финансовия министър Теменужка Петкова се запазва размерът на индивидуална квота така, както беше определен и за 2024 г. Това се прави с цел намаляване на административната тежест за операторите на ваучери за храна при предоставяне на индивидуални квоти.


Общият месечен оборот през декември е 229 425 459 лева, което представлява ръст от 482,15 на сто спрямо ноември 2024 г. В топ 3 на най-ликвидните сделки с емисии се нареждат "Еврохолд България" АД с 374 сделки, "Шелли груп" АД с 253 сделки и "Софарма" АД с 238 сделки.


Значителна инвестиция в чиста енергия ще намали непреките CO2 емисии на завода с около 3000 тона годишно.


Производството се задържа на 5,86 милиона барела на ден, или около 5,7% от световното търсене, в поредица от стъпки, договорени след 2022 г., за да подкрепя цените на петрола.


Изпълнителният орган на ЕС подчертава, че е взел предвид при решението си факта, че "железопътният товарен транспорт е от съществено значение като решение с по-ниски емисии за заместване на автомобилния транспорт и за създаване на устойчиви логистични вериги".


ЕК одобри българска схема в размер на 590 милиона евро (1,15 милиарда лева) за подпомагане на инвестициите в съоръжения за съхранение на електроенергия с цел насърчаване на прехода към икономика с нулеви нетни емисии в съответствие с промишления план на Зеления пакт.