АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Руски официални лица и бизнес ръководители са провели разговори за сливането на най-големите петролни компании в страната в един производител, съобщава "Уолстрийт джънръл". Дни преди това "Файненшъл таймс" писа, че "Лукойл" планира до края на 2024 да продаде мажоритарния дал в рафинерията си в България, най-големия актив на компанията на Балканите, на катарско-британско консорциум.
Към момента много инвеститори припознават като такива хотелските, търговските и във все по-голяма степен – жилищните имоти като инвестиционен актив. Докато например наблюдаваме отлив на интерес от офис площите, освен ако не се говори за топ активите.
Платината е повишила стойността си с 9 процента през 2022 г., по данни на Ройтерс, което я прави по-изгоден актив в сравнение с други ценни метали. Златото губи около 1 процент от стойността си, среброто се повишава с приблизително 3 на сто, а паладият се понижава с 4 на сто.
Това според класация на "Алианц" на най-богатите страни в света нарежда България на 36-то място. Миналата 2021 година вероятно е последната година на старото "ново нормално" с мощни фондови пазари, задвижвани от паричната политика, пише в доклада Allianz Global Wealth Report 2022.
Вече почти 30 години единният пазар е най-важният актив на ЕС, който предлага сигурност, мащаб и възможности за изява в световен план на нашите предприятия, както и богато предлагане на качествени продукти и услуги за потребителите.
Сделките с офис площи доминират целия регион на Централна и Източна Европа през първата половина на годината, тъй като предлагат относителна стабилност в общата несигурност.
Причината е използването на пари в брой като платежно средство продължи да намалява. Панета отбеляза, че парите в брой се използват все повече като актив, поддържащ стойността си, но подчерта, че процентът на средствата, които се използват за плащания, е спаднал от 35% преди 15 години на 20% тази година.
Златните резерви на страната са скочили с 92,4%, а стойността им в долари, като се вземе предвид поскъпването на този актив, с нараснала с цели 98,5%.
Мъск обяви, че може да започне да използва в бъдеще водещата криптовалута като дигитален актив за плащане на продуктите на компанията за електромобили.
Тя е собственост на Банка ДСК и от няколко години финансовата институция безуспешно се опитва да й намери купувач. Поредният търг с явно наддаване е насрочен за 28 февруари 2020 г., като началната цена е 3.7 милиона лева без ДДС.