АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Миналата година е с 55% ръст на продажбите на електроавтомобили и регистрации на нови, като общият брой на електрическите коли в страната вече надхвърля 19000 (нови и употребявани).


Новата правна рамка съдържа по-бързи, по-опростени и по-ефективни процедури за връщане и допълва Пакта за миграцията и убежището, който ще влезе в сила в средата на 2026 г.


Изплатените средства представляват 7,35 % от одобрения размер на държавната помощ за всички кандидати. Първият транш от полагащата се държавна помощ в размер на 92 млн. лв. бе изплатен на земеделските стопани на 24 октомври 2024 г.


Продажбите на автомобили в Китай са намалели през януари с 12 на сто спрямо същия месец на 2024 година. Това сочат данни на организацията Китайска автомобилна асоциация (CPCA).


Данните за декември 2024 г. показват, че през последния месец на миналата година новорегистрираните в ЕС автомобили са били с 5,1 на сто повече в сравнение с година по-рано.


Властите ще издадат специални съкровищни облигации на стойност 3 трилиона юана през 2025 г., което би било най-високото ниво досега.Тези нови инициативи включват програма за субсидиране на дълготрайни стоки, при която потребителите могат да заменят стари коли или уреди и да купуват нови с отстъпка, както и отделна програма, която субсидира широкомащабни подобрения на оборудването за бизнеса.


Гръцкият премиер Кириакос Мицотакис представи програма за връщане на младите хора по селата и на специалистите от чужбина. Правителството подготвя нова програма със стимули за връщане на младите гърци по селата в пограничните райони, както и за връщане на млади специалисти от чужбина.


За домакинства със средни и високи доходи максималната субсидия ще достига съответно 3000 и 2000 евро, обяви правителството. През 2025 г. за покупка на електрически коли ще бъдат предоставени общо 700 млн. евро спрямо 1,5 млрд. евро през текущата година.


През 2024 година се наблюдава значително повишение в продажбите на нови автомобили в България. Пазарът у нас продължава да се развива с позитивни темпове, като повишението за тази година спрямо предходната е очевидно.


Веригата за бързо хранене от САЩ възобновява продажбата на сандвичите си "Куотър Паундър" след разпространението на ешерихия коли (E. Coli), установена в ресторанти на компанията в някои щати."Боинг" започва да набира нов капитал, посочва американската самолетостроителна корпорация, цитирана от световните агенции.