АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Изследователите са разгледали повече от 400 препоръки от 21 акаунта на "финфлуенсъри" относно инвестиции в криптоактиви и акции и са ги сравнили със съветите от финансови консултанти. Проучването установи, че съветите от "финфлуенсърите" често биват давани твърде късно.


Украинският президент Володимир Зеленски подписа закона за закупуване на оборудване, необходимо за изграждането на енергоблокове 3 и 4 на АЕЦ "Хмелницки" в Украйна, съобщи днес в "Телеграм" Върховната рада (парламента) на Украйна, цитирана от УНИАН.


Бойкоти на цялата търговска мрежа и на отделни търговски вериги бяха обявени първо в Хърватия през януари по призив на гражданската платформа "Ало, инспекторе". Подобни акции за бойкот на магазините се организираха и в други страни като Босна и Херцеговина, Черна гора и Република Северна Македония.


Най-големият пенсионен фонд в Нидерландия и Европа ABP е продал акциите си в Alphabet и Meta през третото тримесечие на 2024 г., информират нидерландски медии. Фондът е излязъл и от Tesla.


Първите устройства вече са достъпни за пътниците на Централна гара София, гара Подуяне, гара Захарна фабрика и гара Перник, а до средата на март 2025 г. автоматите ще бъдат активни и в останалите 24 гари, където са разположени.


Freedom Finance очертава тенденциите: за какво трябва да следят инвеститорите и кои са перспективните акции в началото на 2025 г.


Изтеглянето включва кенчета и стъклени бутилки на "Кока-Кола", "Спрайт" (Sprite), "Фанта" (Fanta), "Фюз тий" (Fuze Tea), "Минит мейд" (Minute Maid", "Налу" (Nalu), "Роял блис" (Royal Bliss) и "Тропико" (Tropico) в Белгия, Нидерландия, Великобритания, Германия, Франция и Люксембург, които са на пазара от ноември.


През 2023 г. започнаха преговори за закупуване на два руски реактора, първоначално закупени за недовършената АЕЦ Белене в България. Планираната покупка има плаваща цена от поне 600 милиона евро . Американската компания „Уестингхаус“ също планира да построи два реактора на украинската площадка.


Страната е зависима от руския газ. Руската компания Газпром Нефт и Газпром притежават съответно 50 процента и 6,15 процента от НИС. Сръбското правителство притежава 29,87 на сто, а дребни акционери притежават останалите акции, отбелязва Ройтерс.


Приходите от продажби на електроуреди по програмата за стимулиране на потреблението и замяна на стари уреди и оборудване достигнаха 201,97 милиарда юана (около 28,11 милиарда щатски долара), според данни на Министерството на търговията.