АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Приходите на китайския холдинг са достигнали 234,15 милиарда юана (32,29 милиарда долара) през същото тримесечие. Отделът на "Алибаба" за търговия на китайския пазар отбеляза увеличение на приходите с 12 на сто - до около 16 милиарда долара.
Промяната в бизнес структурата на корпорацията ще й помогне да подобри резултатите си, отбелязва Си Ен Би Си. На фона на съобщението за реорганизацията на компанията, стойността на акциите й се повиши с над 9 на сто при извънборсовата търговия в САЩ, преди отварянето на Уолстрийт.
Държавното управление за регулиране на пазара обяви, че "Алибаба" злоупотребява с доминиращото си положение да ограничава конкуренцията в онлайн търговията. "Алибаба" е най-голямата в света компания за търговия по интернет по обем продадени стоки чрез платформите си.
Те са на фокус, когато решат да излязат на американския фондов пазар. Последните, които дебютират там са производителят на електрически автомобили Xpeng Motors и интернет агенцията за недвижими имоти Beike, чийто основни инвеститори са гигантите „Алибаба“ и „Тенсент“.
Капитализацията на китайския интернет гигант "Алибаба груп" превиши 500 милиарда долара, което я извежда на първо място в Азия по този показател. Това съобщи японският вестник "Никей".
За времето от нула часа на 11 ноември до нула часа на 12 ноември, когато в Китай се отбелязва Деня на самотните души и много търговци свалят цените и предлагат големи промоции, платформата за онлайн търговия на „Алибаба" Tmall е реализирала рекордни продажби за 213,5 млрд юана.
Освен преговорите, които представителите на икономическата зона водят с гиганта “Алибаба”, се очакват 12 нови проекта да стартират през 2018 г.
Държавната компания China United Network Communications Group, по известна като Unicom, отрече съобщенията в медиите, че интернет гиганти като Алибаба Груп и Тенсент Холдинг са сред новите му инвеститори.
Появила се в последно време информация показва, че китайската компания „Алибаба груп“ планира да построи логистичен център в България, с цел транспортиране на стоки в Европа навреме.
Президентът на "Алибаба груп" Майкъл Еванс обаче постави под въпрос решението на USTR. Той изрази мнение, че реакцията спрямо фирмата му е "повлияна повече от настоящия политически климат, отколкото от реалните факти" .