АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


От 4-ти март няма приток на гориво. За да не се стигне до недостиг на вътрешния пазар, правителството е освободило от държавния резерв на Чехия 330 000 тона петрол. Той е предоставен на компании


Решението дава възможност да се преосмисли кои американски стоки да бъдат засегнати и дава възможност за допълнителни седмици за преговори.


"Въздействието на търговските мерки остава несигурно, но според ЕЦБ американски мита от 25 на сто върху европейския внос, биха намалили растежа в еврозоната с 0,3 процентни пункта през първата година", а "европейският ответни мерки биха увеличили тази загуба до 0,5 процентни пункта", предупреди президентът на ЕЦБ по време на изслушване пред Европейския парламент.


Тази година в конкурса за „Златен ритон“ бяха представени бели вина от стари реколти с изключително качество, на световно ниво. Тези вина се отличават с уникален характер, дълбочина и стил, като отразяват вниманието и майсторството на винарите, които са ги създали.


Парижкият салон на виното "Уайн Перис" ( Wine Paris) отвори врати на фона на заплахата от нови американски мита върху този силно зависим от износа сектор. На шестото издание на салона около 5300 изложители на вина и спиртни напитки от цял свят представят своите продукти и тероар. До сряда се очакват около 50 000 посетители.


Чрез този инструмент може да бъде купена TикТок. Социалната мрежа има около 170 млн. американски потребители.


Държавният съвет на КНР ще наложи мита върху вноса на американски енергийни ресурси от 10 февруари 2025 г. Според постановлението на Държавния съвет петролът ще се облага с мито от 10 %, а въглищата и втечненият природен газ - с 15 %. Освен това мито от 10% ще бъде наложено на американските многолитрови автомобили, пикапи и селскостопанска техника.


Наблюденията ми показват, че ние имаме дълг от 40 млрд. лева, същевременно правителството има фискален резерв около 10 млрд. и се държат в БНБ, и няма доходност.


Към 30 септември "Блекрок" управлява рекордните 11,475 трилиона долара активи от името на своите клиенти. Напускането на инициативата идва след подобен ход от няколко големи американски банки.


Напусналите банка са Goldman Sachs, Wells Fargo, "Сити", "Банк ъв Америка" и "Морган Стенли". Само четири американски финансови групи остават нейни членове, включително JPMorgan Chase, която от своя страна не отговори на искането за коментар относно бъдещите ѝ намерения.