АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Анализ на iBanFirst: Доларът понася удар на фона на търговските политики на Тръмп. Доларът изглежда плаща цената на заобикалящата го нестабилност в САЩ. На валутния пазар перспективите сега са особено неблагоприятни за зелената валута.


За това съобщава НАП в свой анализ на риска от укриване на печалби и доходи в този бранш. Оттам сочват, че в общия случай домашните майстори са длъжни да издават касови бележки, когато плащането за извършените от тях услуги е в брой, с дебитна или кредитна карта, с ваучер.


Изследователите са разгледали повече от 400 препоръки от 21 акаунта на "финфлуенсъри" относно инвестиции в криптоактиви и акции и са ги сравнили със съветите от финансови консултанти. Проучването установи, че съветите от "финфлуенсърите" често биват давани твърде късно.


Бойкоти на цялата търговска мрежа и на отделни търговски вериги бяха обявени първо в Хърватия през януари по призив на гражданската платформа "Ало, инспекторе". Подобни акции за бойкот на магазините се организираха и в други страни като Босна и Херцеговина, Черна гора и Република Северна Македония.


По-силен растеж от очаквания през четвъртото тримесечие: Икономиката с отлични резултати от +3.1% ръст през последното тримесечие на 2024 г.• Висок ръст на заплатите към декември • Инфлацията отново нагоре през януари.


Най-големият пенсионен фонд в Нидерландия и Европа ABP е продал акциите си в Alphabet и Meta през третото тримесечие на 2024 г., информират нидерландски медии. Фондът е излязъл и от Tesla.


Със запасите, които сега са под средните за сезона отпреди войната, Европа е изправена пред нарастващ натиск да осигури доставки преди зимата на 2025-2026 г. Това показва анализ на агенция Кофас.


Freedom Finance очертава тенденциите: за какво трябва да следят инвеститорите и кои са перспективните акции в началото на 2025 г.


Несъответствието е било констатирано от служители на НАП при извършено наблюдение и анализ на данните, постъпващи в приходната агенция от фискалните устройства на търговците чрез дистанционна връзка.


Страната е зависима от руския газ. Руската компания Газпром Нефт и Газпром притежават съответно 50 процента и 6,15 процента от НИС. Сръбското правителство притежава 29,87 на сто, а дребни акционери притежават останалите акции, отбелязва Ройтерс.