АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


След наблюдения и анализ на риска, направени през последните няколко години от НАП, е установено, че тези стоки се използват често в схеми за данъчни измами.


Това е експресно оборотно финансиране и ликвидност. С ясен фокус върху финансовите предизвикателства пред малките и средни предприятия, под шапката на Smart Factoring. Представен е първият по вида си иновативен финтех продукт за България за оборотно финасиране. Услугата цели да предостави незабавен и дигитален достъп до средства по издадени единични фактури с отложено плащане.


Помощта за производител е в размер на 1800 лв. с ДДС и се предоставя за покриване на разходи за контрол за съответствие с продуктова спецификация, включваща разходи за задължителна годишна проверка на място от контролиращото лице за контрол за съответствие и лабораторен анализ на продукта при направената годишна проверка.


Стратегията ще бъде насочена към преодоляване на финансовите, регулаторни и административни пречки, които ограничават или забавят разрастването на стартиращите предприятия и превръщането им в печеливши дружества на единния пазар.


Анализ на iBanFirst: Доларът понася удар на фона на търговските политики на Тръмп. Доларът изглежда плаща цената на заобикалящата го нестабилност в САЩ. На валутния пазар перспективите сега са особено неблагоприятни за зелената валута.


Така целият поток от документи в администрацията, както и цялата оперативна информация (отчети, становища, справки, заповеди и др.) да бъдат изготвяни, съгласувани и подписвани само в електронна форма.


За това съобщава НАП в свой анализ на риска от укриване на печалби и доходи в този бранш. Оттам сочват, че в общия случай домашните майстори са длъжни да издават касови бележки, когато плащането за извършените от тях услуги е в брой, с дебитна или кредитна карта, с ваучер.


Финансовите резултати на Deutsche Bank през 2024 г. бяха под очакванията, с печалба преди облагане с данъци от 5,3 милиарда евро (5,8 милиарда долара), което представлява спад със 7 на сто на годишна база (2023 г.).


Споразуменията са сключени с досегашните финансови посредници "СИС Кредит" АД, "Микрофонд" ЕАД и "Първа инвестиционна банка" АД, които успешно управляваха финансовите средства през първия инвестиционен цикъл на Програмата.


Изследователите са разгледали повече от 400 препоръки от 21 акаунта на "финфлуенсъри" относно инвестиции в криптоактиви и акции и са ги сравнили със съветите от финансови консултанти. Проучването установи, че съветите от "финфлуенсърите" често биват давани твърде късно.