АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
По-голямата част от природния газ в газообразно състояние е дошъл от Норвегия (43,5 на сто), следвана от Алжир с 21,6 на сто и Русия с 15,5 на сто. От САЩ е дошъл почти половината от внесения втечнен природен газ (46,0 на сто), а значително по-назад остават Русия (16,8 на сто) и Катар (11,9 на сто).
Пет са най-продаваните нехранителни марки на Lidl в Европа, сертифицирани от водещата световна компания за пазарни анализи Euromonitor International.
За осми път в 25-годишната история на приза, наричан понякога "Оскарът на пътническата авиация", за най-добра компания в света е посочена "Катар еъруейс" (Qatar Airways), най-добрата европейска е Turkish Airlines.
Разлика в заплащането за жените в Германия, Австрия и Швейцария има не само в основната заплата, но и при изплащането на бонуси. Това показват анализи на института "Ифо" (Ifo) и компанията за управленско консултиране "Мърсър" (Mercer) за над 270 компании в трите страни.
Според анализи, правени през 2022 година от близо 20 000 км републиканска пътна мрежа от ремонт се нуждаят около 5500 км, като с наличните бюджетни възможности това означава годишно да се правят основни ремонти на около 500-600 километра.
Анализи на "Фелтинс" показват, че тенденцията на спад на продажбите на бира в Германия, която вече е трайна, през последните години се е задълбочила.
Макроикономическата прогноза на Института за анализи и прогнози към МФ предвижда през 2024 г. растежът на БВП да се ускори до 3,2% поради нарастване на инвестициите в икономиката и достигане на размер от 205,8 млрд. лв. За 2025 г. и 2026 г. БВП ще се повишава с по 3%.
Това е прогнозата на директора на Института за анализи и оценки в туризма Румен Драганов. Той съобщи, че очакванията са през този зимен сезон да има увеличение на броя на чуждестранните туристи, които ще посетят България, спрямо 2019 г., и те ще надхвърлят 1,7 млн. Около 3,5 млн. ще са пътуванията на българите в страната в този период.
Китайската “Синопек“ (Sinopec) и „Катар Енерджи“ (QatarEnergy) подписаха в Шанхай споразумение за сътрудничество, предвиждащо покупка и продажба на втечнен природен газ и дялово участие в съвместно предприятие за срок от 27 години.
ЕС е купил втечнен газ 41 милиарда евро от януари до юли 2023 г., като най-голям е делът на вноса от САЩ (17,2 милиарда евро), следвани от Русия (5,5 милиарда евро) и Катар (5,4 милиарда евро). Тези три държави са най-големите бенефициенти, се посочва в доклада.