АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Проектите за изграждане на ВиК в агломерации „Панчарево – Кокаляне“, „Кремиковци – Сеславци“, „Волуяк“ и „Ботунец“ са на обща стойност 250 млн. лв. и бяха включени за финансиране по Плана в началото на 2021 г.
Най-много икономически активни лица в столицата живеят в Младост (57,7 хиляди) и Люлин (61,8 хиляди), а най-малко в Банкя (6 хиляди) и Кремиковци (11,2 хиляди).
Част са за дружества с най-големи активи: „Арсенал“ ЕАД; "Асарел – Медет“ ЕАД; „Химко“ АД; „Кремиковци“ АД; „Нефтохим“ АД; „Промет“ ЕООД; „Соди“ ЕАД; „Сомат“ ЕАД; „ТЕЦ Бобов дол“ ЕАД; "Елаците - Мед“ ЕАД; „Параходство БМФ” ЕАД; "Плама“ АД; „БТК“ ЕАД; „Ремонт верижни машини“...
Освен традиционните локации в Елин Пелин, Нови Хан, Равно Поле и Източната дъга на Околовръстното шосе, нови проекти предстоят и в Божурище, Кремиковци, Враждебна и по Северната Тангента.
Какво още разказва за историята на панаира Светлана Кръстева, началник отдел Държавен архив - Видин. До 1-ви септември ще продължи 120 -то издание на изложението, в което тази година участвуват повече от 200 търговци, производители и занаятчии от цяла България и от Сърбия.
Новите автобуси ще се движат основно в северните и западните райони на София - районите „Нови Искър“, „Кремиковци“, както и в кв. „Връбница“, в кв.„Надежда“. До този момент там се движиха автобуси на възраст между 15 и 25 години, дизелови, без климатизация.
Столична община – Район „Кремиковци“ стартира проект за изграждане на нови термопомпени системи Вода-Земя за отопление на 3 общински сгради, разположени на територията на района.
Правителството прие решение за констатиране неизпълнение на условието за влизане в сила на договор за предоставяне на концесия за добив на железни руди и баритна суровина от находище „Кремиковци“. Договорът е сключен на 4 юни 2010 г. между Министерския съвет, представляван от министъра на икономиката, енергетиката и туризма, и „Целзиан“ ООД, гр. София.
Последната продажба на терени синдикът на дружеството Цветан Банков е извършил в началото на октомври 2016 г. 24.264 дка от терените са оценени за 40 400 евро, или по 1.66 евро на квадратен метър.
Проектът за петролопровод „Бургас-Александруполис“ не е предаден на архив и при нужда може да бъде възстановен. „Транснефт“ неотдавна е получила уведомление от България за плановете ѝ да запази проекта. Това бе съобщено на журналисти от директора на руската компания Николай Токарев, предаде РИА Новости.