АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


С тази инициатива Белгия изглежда засилва усилията си за укрепване на военния си капацитет. Понастоящем страната харчи около 8 милиарда евро годишно за отбрана, което се равнява на 1,3 процента от БВП.


Сред мерките, които подготвя "Ауди", са отлагане на увеличенията на заплатите на работниците и служителите, както и спиране на раздаването на парични бонуси, посочва профсъюзът. Съществува "вероятност" съкращенията при заплащането в "Ауди" да се равняват на една работна заплата на година, са посочили източници на ДПА.


BMW съобщи за спад на печалбата през третото тримесечие с 61 на сто заради понижение на продажбите в Китай и проблемите със спирачките, което доведе до на-ниското равнище на акциите на компанията от над 2 години и половина.


Германският концерн, в който влизат марки като "Ауди" (Audi), "Сеат" (Seat), "Шкода" (Skoda), "Порше" (Porsche), "Бентли" (Bentley) и "Ламборгини" (Lamborghini), обяви, че през миналата година е доставила 8,3 милиона превозни средства на клиенти. Това е спад със 7 на сто спрямо 2021 г.


Въпреки планираните съкращения от "Ауди" заявяват, че ще бъдат създадени допълнително 2000 работни места през 2020 година в областта на цифровизацията и електрическата мобилност.


Дъщерната компания на Фолксваген определи като причина за слабите резултати проблемите с преминаването към новата Световна хармонизирана процедура за тестване на леки автомобили, отнасяща се до стандартите за отделяни вредни газове. Ауди посочи като друг фактор големите инвестиции в нови модели автомобили и електрически превозни средства.


-Ауди е продал 144 650 превозни средства в света през януари, което е спад с 3 процента спрямо продадените автомобили през същия период на миналата година.


Германският производител на наденички Вилтман (Wiltmann) бе глобен с 6,5 милиона евро (7,5 млн. долара) по дело за договаряне на цени, обхващащо период от 12 години. Съд в Дюселдорф постанови, че Вилтман, в сговор с още двайсетина производители, е завишавал цените на продукцията си.


Не само Фолксваген, Ауди и Порше са хитрували и мамили от години. А сега всички се правят на „ни лук яли, ни лук мирисали“. Арестът на Руперт Щадлер е само началото. Повече от ясно е, че скоро ще го последват и други.


Обвиненията са чудовищни. Големите германски автомобилни концерни изглежда са се договаряли да поддържат високи цени и да спъват някои технологични развития. При това с почти мафиотски методи.