АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Възможностите за подобряване на бизнес сътрудничеството, търговията и икономическите отношения между Италия и отделните балкански държави, включително Албания, Босна и Херцеговина, България, Кипър, Хърватия, Гърция и Република Северна Македония бяха обсъдени на двудневен форум "Italian Balkan Trade Summit",
Как биха могли да отговорят Белград и Будапеща на България, след като на 13 октомври България въведе такса от 20 лв. за мегаватчас за транзит на руски газ, доставен през нейна територия на трети страни. Към момента Унгария, Сърбия, Гърция, Румъния и Австрия се снабдяват с руски газ по газопровода „Балкански поток“.
Създадената през 2021 г. организация обединява 25 балкански града от 11 държави. Сред учредителите на Мрежата на балканските градове е кметът на община Кърджали и заместник-председател на УС на НСОРБ Хасан Азис.
Парламентът създаде Временна комисия за установяване на факти и обстоятелства относно газопроводи за пренос на природен газ от Руската федерация - "Южен поток" и "Турски (Балкански) поток", и причините за забавянето на проекта IGB (Междусистемна газова връзка: Гърция-България)
Булгартрансгаз може да обслужва кредитите си за “Балкански поток” и да се разплаща с изпълнителите, да изпълнява инвестиционната си програма. Тя включва разширение на хранилището в Чирен, връзката със Сърбия, участието в терминала за втечнен газ при Александруполис.
Унгария ще получава по 4,5 милиарда кубични метра газ годишно: 3,5 милиарда през Сърбия и 1 милиард през Австрия. Подписването на споразумението между Москва и Будапеща предизвика острата реакция на Киев.
След сключено споразумение за авансово плащане на резервиран капацитет „Булгартрансгаз“ ЕАД ще реализира икономия в размер на 106 млн. лв.ф“Булгартрансгаз” ще използва част от парите, за да плати на “Консорциум Аркад” за “Балкански поток
Завършена е линейната част на газопровода "Балкански поток" (продължение на "Турски поток") от Турция до Унгария. Това обяви преди дни генералният директор на компанията "Сърбиягаз" (Serbijagas) Душан Баятович по време на церемонията по свързване на тръбата на границата на Сърбия и Унгария, предаде ТАСС.
Това са АМ „Европа“ и газопроводът „Балкански поток“, както и стартирането на изграждането на интерконектора България-Сърбия, това потвърдиха българският премиер Борисов и сръбският външен министър Никола Селакович, който бе на официално посещение у нас.
Цената за един кубик ще е 155 долара на входа с България, плюс 12 до 14 долара транспортни разходи в нашата мрежа, преди това бяха 240 долара, заяви сръбският президент Александър Вучич.