АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Те са от Египет, Унгария, Турция, Бангладеш, Беларус и Китай. Подготовката, обучението и стажовете в учебните центрове и руските АЕЦ обезпечават безопасното и ефективно управление на енергоблоковете ВВЕР-1200, които „Росатом“ изгражда в страни партньори.
3500-те текстилни фабрики на Бангладеш представляват около 85% от 55-те милиарда долара годишен износ на страната и доставят продукция за много прочути световни марки, като Zara или H&M. Но условията на труд, при които работят голяма част от 4-те милиона заети в отрасъла, повечето от които са жени, са катастрофални,
Първата атомна централа в Бангладеш - АЕЦ „Рупур“, се изгражда на 160 километра от столицата Дака по договор от 2015 година и ще има два реактора ВВЕР-1200.
Изследователите изчисляват, че до 2050 г. покачването на морското равнище ще наводни значителни части от крайбрежието на Бангладеш, където се отглеждат скариди, докато по-високите температури ще засегнат качеството на водата в езерата.
Единственият в света транспортен плавателен съд с атомна енергийна инсталация - контейнеровозът "Севморпут" на "Атомфлот", напусна пристанище Санкт-Петербург и се отправи към Владивосток. Той превозва товар от 1400 тона, предназначен за строящата се АЕЦ "Рупур" в Бангладеш.
Причаната е липса на анализ за допустими стойности на азобагрила, липса на документи и маркировка, поради което се смятат за опасни за човешкото здраве.
Саша Филипович временно ще оглави Теленор България, като ще замени на поста Майкъл Фоли, който бе назначен за главен изпълнителен директор на Grameenphone Бангладеш, част от Теленор Груп., считано от 20 май 2017 г.
През лятото на 2017 г. се очаква да бъде излят първия бетон на площадката, която получи лиценз за изграждане на първата в Бангладеш АЕЦ след провеждане на процедура по лицензиране, което е едно от задължителните условия за влизане в сила на общия договор.
Русия и Бангладеш са подписали в края на миналата седмица окончателен строителен договор за изграждане на АЕЦ "Руппур" в Бангладеш на стойност 300 млн. долара.
Руският газов гигант Газпром, критикуван заради проектите му в Арктика, и американската текстилна компания Гап (Gap), обвинявана от правозащитници заради политиката й в Бангладеш, спечелиха в Давос "наградата на срама" за 2014 година, предаде Франс прес.