АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Заводът за високотехнологично опаковане на полупроводници в италианския регион Пиемонт се разработва от компанията Silicon Box, чиято централа е в Сингапур.
В програмата регионите и държавите с висок потенциал за растеж извън ЕС се определят като основни целеви пазари за насърчаване. Те включват Китай, Япония, Южна Корея, Сингапур и Северна Америка. Обединеното кралство продължава да бъде един от основните пазари за износ на продукти на хранително-вкусовата промишленост на ЕС.
Начело по този показател е Ню Йорк с повишение от 57,1%, следван от Лондон (56,5%) и Маями с ръст от 45,8%. Топ 5 допълват Сингапур и Сидни, където наемите скачат с респективно 41,4 и 40,9%.
Центърът на гравитацията на златните пазари се мести на изток, а Сингапур е идеалното място за потенциалната опорна точка на този нов баланс, заяви експерт по време на конференция в Сингапур, посветена на търговията с благородни метали.
По отношение на международните плащания, с изключение на тези в рамките на еврозоната, китайският юан се класира на пето място с дял от 2,78% през февруари. Хонконг е бил най-големият пазар за офшорни транзакции в юани, със 79,9%, следван от Великобритания с 5,37% и Сингапур с 3,39%, се казва още в доклада на SWIFT.
Сингапур, Дания и САЩ са най-добрите места в света за правене на бизнес, според класацията за бизнес средата на "Икономист интелиджънс юнит" (Economist Intelligence Unit), цитирана от Си Ен Би Си.
Според проучването на камарата основната дестинация за преместване на централите на компаниите от Китай е Сингапур (43 на сто предпочитат града-държава), следван от Малайзия. Едва 9 на сто планират да се прехвърлят в Хонконг.
Сделката ще позволи на клиентите на Amazon във Великобритания да продължат да използват кредитни карти Visa, както беше обявено по-рано от двете компании. Amazon също така ще намали таксата от 0,5%, която въведе миналата година върху транзакциите с кредитни карти Visa в Сингапур и Австралия.
Авиосалонът, който се счита за един от най-големите в Азия, тази година събра почти два пъти по-малко участници отколкото през 2020 година. Този път освен това той е закрит за широката публика, а демонстрационните полети ще могат да бъдат наблюдавани чрез пряко излъчване в социалните медии.
Сделката с "Ер Франс" е третата добра новина за "Еърбъс" за седмицата, след като "Сингапур еърлайнс" (Singapore Airlines) поръча седем товарни A350, а австралийската "Куонтас" (Qantas) обяви, че минава на модели на "Еърбъс" за вътрешните си полети.