АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Към края на октомври 8263 души, напуснали Германия, са получили финансова помощ по съответна програма на федералните и провинциални власти, според отговор от германското правителство на допитване от депутата от крайнодясната партия „Алтернатива за Германия“ Лейф-Ерик Холм.
Финансовата помощ е безвъзмездна, като средствата са осигурени по втората покана "Подкрепа за енергийно ефективни системи за улично осветление" (BG-RRP-4.028), част от НПВУ. Общо 82 общини, които спечелиха финансиране, подписаха договорите си с МЕ.
Лекарите от първичната медицинска помощ получават най-ниските заплати сред лекарите в Турция, посочва "Хюриет дейли нюз" и допълва, че с новата схема те могат да загубят до 30 на сто от основната си заплата.
Той касае търговския спор с ЕС след решението на Брюксел да наложи митнически такси върху електрическите автомобили, внасяни от азиатската страна. Въпреки позицията на Германия, Брюксел реши да добави към вече съществуващия данък от 10% допълнителна такса от до 35% върху китайските електрически автомобили.
ДФЗ изплати 1 060 070 лева на 142 животновъди от общо 169 подадени заявления по помощ "де минимис", която се предоставя на предприятия, ангажирани в говедовъдството, за компенсиране на разходите за клане, транспорт и административни документи за отгледани и заклани говеда. Приемът по схемата продължи до 11 октомври 2024 г., посочват от Фонда.
Пактът задължава Русия и Северна Корея незабавно да си окажат военна помощ, използвайки "всички средства", в случай че някоя от двете страни е атакувана. Това е най-силното обвързване между Москва и Пхенян от края на Студената война.
Годишният бюджет на държавната помощ "Помощ под формата на отстъпка от стойността на акциза върху газьола, използван в първичното селскостопанско производство" е до 100 млн. лева.
Първата мярка ще бъде отворена за производители на определени зърнени и маслодайни култури (а именно пшеница, ечемик, рапица, царевица и слънчоглед), които са изложени на риск от загуба на финансова ликвидност поради трудностите на селскостопанския пазар, предизвикани от войната на Русия срещу Украйна.
Пет от проектите са за изграждане на железопътна и пристанищна инфраструктура. Други два са за техническа помощ за изграждане на жп връзка с летище Пловдив и за развитие на железопътен възел Пловдив.
Чехия е похарчила пет пъти повече за руски нефт и газ, отколкото за помощ за Украйна. Заедно с Унгария и Словакия те се възползваха от дерогацията си от забраната на ЕС на внос на руски петрол, за да запазят и дори да увеличат покупките на руски суров петрол след руската инвазия в Украйна.