АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
През октомври продаденото количество злато е със 78 на сто по-високо спрямо същия период на 2023 г., отчита българското дружество. През октомври на месечна база обемът на продаденото злато се е увеличил с 64 на сто.
Това се дължи на намалението на цените на петрола и по-ниските маржове на рафиниране. Компаниите обаче все още имат добра доходност и продължават да възнаграждават акционерите си.
Модерните златотърсачи не се опитват да добиват самородно злато, а просто купуват ценния метал. Те влагат парите си в инвестиционно злато, тъй като са убедени, че по този начин ще ги защитят във времена на геополитически конфликти и на висока инфлация.
Обяснението за впечатляващия ръст се крие най-вече в засилващото се търсене в трите основни пазара за злато – Китай, Индия и САЩ, коментира в съобщение до медиите Макс Баклаян, изпълнителен директор на борсата за ценни метали "Тавекс" (Tavex).
Манов, билков, горски, лавандулов мед могат да дегустират минувачите на градския площад "Свобода" в Хасково тези дни. Провокирани са от изложението в центъра на града, където могат да опитат от различни видове "течно злато". Производството е на местното Сдружение "Пчела-Източни Родопи". В него членуват 45 души.
Сделката ще бъде извършена по преференциална тарифа съгласно споразумението за свободна търговия между двете страни, което влезе в сила на 1 май 2022 г.
Това е четвъртата партида книжа от тази емисия, която МФ пуска за продажба тази година. През май бяха продадени ДЦК за 200 млн. лева при средно претеглена годишна доходност от 3,35 на сто.
Заедно с още една, която е от злато и е изработена от естонски дизайнер, монетата на доц. д-р Балездров ще бъде последната от серия колекционерски монети за ханзейските градове в Естония.
Цената на златото се задържа над 2500 долара за тройунция. Психологическата граница беше достигната за първи път в края на миналата седмица. Така цената за златно кюлче достига рекордните 1 млн. долара. Златно кюлче обикновено тежи 400 тройунции или 12,4 килограма от скъпоценния метал, уточняват експертите.
Те включват въвеждане на различни инвестиционни профили на пенсионните схеми, съобразно желанието на хората и преглед на правилата, определящи инвестиционните възможности за постигане на растяща доходност. За целта са нужни законови промени, които подкрепят дадените от ОИСР препоръки.