АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Румъния, която е членка на ЕС и НАТО, иска да купи 32 самолета F-35 от американския производител "Локхийд Мартин" за 6,5 милиарда долара, информира неотдавна агенция Ройтерс. Министърът на отбраната Анджел Тълвар каза, че първите самолети няма да бъдат доставени преди 2030 г.
Една от причините за отчетеното рязко понижение се явяват мащабните поръчки за транспортно оборудване, направени през предходния месец за самолети, кораби, влакове и военни превозни средства.
Целта на Drone Expo Summit е да предизвика диалог и сътрудничество между различни заинтересовани страни – от производители на дронове до потребители, законодатели и експерти по безопасност. Събитието предлага възможност за изграждане на устойчива дрон екосистема, чрез която ще се насърчи внедряването на добри практики и иновации.
Европейският самолетостроител Airbus обяви, че през август доставените от него самолети са били 47 при 77 през юли. От началото на годината производителят е доставил 447 самолета, като достигането на коригираната през лятото надолу цел от 770 за цялата година може да се окаже предизвикателство, допълва информационната агенция.
Икономисти прогнозираха скок с 4 на сто на поръчките за дълготрайни стоки - продукти, които да издържат поне 3 години. Поръчките са се повишили през пет от последните шест месеца. Та се понижха с 6,9 на сто през юни заради малкото поръчки на самолети.
Едрогабаритният товар е ключова част от системата за пасивна безопасност на централата. Компонентите на оборудването пристигнаха от Русия до Унгария по вода, като превозващите ги плавателни съдове изминаха 3200 км за 48 дни.
Croatia Airlines ще купи 15 самолета със срок на изплащане 12 години, с възможност за удължаване на изплащането с още 12 години, добави той. "Това е правилното решение за 35-ата годишнина на компанията.
Според Италианския орган за защита на конкуренцията и пазара в някои случаи компаниите са продавали стоки от цехове, където работниците са получавали ниско заплащане, подложени на дълги работни часове и наети в нарушение на правилата за безопасност.
Цената се очаква да достигне до 3,5 млрд. евро и ще включва доставката на 20 изтребителя, последващата им поддръжка, обучение на екипажите и техническия персонал и изграждане на цялата необходима инфраструктура за безопасност в 117 Бойно крило във военновъздушната база Андравида, Югозападна Гърция.
Инвестицията в предприятието е в размер на 140 млн. лева. Заводът има сертификат за добра производствена практика от Българската агенция по безопасност на храните, валиден за целия Европейски съюз. Съоръжението е с обща площ 12 000 кв. м, от които 8000 кв. м са белите стаи с различен клас на чистота.