АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Общинският отдел за поддържане на чистотата оправда ролята си на пионер в опазването на климата и кръговата икономика като замени две остарели контейнерни помещения с новата ресурсоспестяваща постройка за около 250 служители.
5,5 хиляди кубически метра бетон гарантират здравината, издръжливостта и надеждната експлоатация на основата с площ от 2100 квадратни метра, като ще се осигури чиста енергия в продължение на поне 60 години.
„Росатом“ и Унгария вървят с бързи темпове към първи бетон за АЕЦ „Пакш-2“. Проектът е първият на територията на ЕС, получил лиценз за изграждане на ядрени енергоблокове по референтен руски проект. „Росатом“ е световен лидер в изграждането на нови блокове и едновременно строи 22 енергоблока в седем държави.
Годишно индустрията предоставя на европейските граждани около 1 млрд.малки и големи домакински електроуреди. За производството им са необходими 6 млн.т суровини, 3 млн. т стомана и неръждаема стомана, 1,1 млн.т пластмаса и около 0.5 млн.т мед, алуминий, стъкло и бетон.
Фундаментната плоча под реактора БРЕСТ-ОД-300, който е с размери 90х82 метра и дебелина 2,5 метра, има девет отделни блока. Излети са почти 19 000 кубически метра бетон и 4,3 хил. тона арматура – количество, достатъчно за изграждане на два осеметажни блока.
Тунелът се изгражда по нов австрийски метод като се прокопават около метър и половина - два във всяка тръба и посока на денонощие, а веднага след това се прави първичната облицовка на съоръжението с крепежни елементи, пръскан бетон и анкери.
Тунелът се изгражда по нов австрийски метод като се прокопават около 1,5-2 м във всяка тръба и посока на денонощие и веднага след това се прави първичната облицовка на съоръжението с крепежни елементи, пръскан бетон и анкери.
Проектът е финансиран чрез програмата на Община Велико Търново „Местни инициативи“. За създаването на водостока са използвани 34 тона бетон и 21 бетонни тръби.
Немският производител на клетъчен бетон и минерални топлоизолационни плочи отбелязва 22 години на българския пазар и 10-годишен юбилей на завода си в Добрич.
През лятото на 2017 г. се очаква да бъде излят първия бетон на площадката, която получи лиценз за изграждане на първата в Бангладеш АЕЦ след провеждане на процедура по лицензиране, което е едно от задължителните условия за влизане в сила на общия договор.