АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Бизнесът "за" промените в търговията със скрап
МОСВ получи подкрепа на законодателните мерки за управление на отпадъците от компаниите, пряко ощетени от посегателства върху експлоатираната от тях инфраструктура. VIVACOM, CEZ България, Национална компания „Железопътна инфраструктура”, Alcatel-Lucent, Е.ON България, Национална електрическа компания ЕАД, Електроенергиен системен оператор ЕАД изпратиха отворено писмо, в което изразяват благодарност за усилията, вложени в изработването и приемането на конкретни мерки за опазване на тяхната инфраструктура и по този начин в защита на спокойствието и сигурността на българските граждани.
Писмото е адресирано до министър-председателя Бойко Борисов, министрите на вътрешните работи, на финансите, на икономиката, енергетиката и туризма, на околната среда и водите и до председателя на парламентарната комисия по икономическата политика, енергетика и туризъм.
В писмото се казва: „Законодателните инициативи на парламента и действията на държавната администрация за въвеждане на ясни и коректни правила, които съществено ограничават възможността крадени инфраструктурни елементи да бъдат продавани в лицензирани за целта пунктове, ни дават възможност да се стремим към постигането на европейски стандарти при осигуряване на предоставяните от нас услуги.”
Компаниите отчитат сериозността на проблема с посегателствата над експлоатираните от тях съоръжения, като посочват, че само за миналата година клиентите им са били ощетени с над 15 млн. лева в резултат на кражби на съоръжения от мрежите им, като „общият брой на оставените без услуга български граждани достигна един милион”.
„Декларираме, че подкрепяме мерките от страна на държавата, които допринасят за трайното решаване на този проблем” – се казва в заключение в писмото.
Tweet |
|