АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Местни производители са направили и свои вариации на десерта – мекици “Дубай” и козунак “Дубай”, които се продават на цени между 20 и 100 леи (8 и 40 лв.). Очаква се те да се превърнат в хит на предстоящите Коледни базари. Оригиналният дубайски шоколад е създаден от Сара Хамуда през 2021 г.
Два от най-големите производители на бира в света - "Анхойзер-Буш Инбев" (Anheuser-Busch InBev) и "Карлсберг" (Carlsberg) са продали през третото тримесечие на годината по-малко бира от очакваното, тъй като потребителите, особено в Китай, са намалили разходите си или са избрали по-евтини питиета, предаде Ройтерс.
За първите седем месеца на 2024 г. вносната бира на албанския пазар заема дял от 60 процента, докато през 2016 г. делът ѝ е бил 42 процента, според данни на албанските митници. Около 40 процента от търсенето на бира се покрива от албанското производство, като ситуацията е била подобна и преди година, отбелязва „Монитор“.
Руска компания, регистрирана в далекоизточния сибирски град Комсомолск на Амур, е получила разрешение да започне да внася бира, произведена в Северна Корея. Бирата ще се внася от компания на име "Востокбиртрейд", регистрирана през юни, отбелязва изданието "РБК дейли", позовавайки се на документи, до които е получило достъп.
По отношение на производството на бира с алкохол, през 2023 г. Германия продължава да бъде водещ производител със 7,2 милиарда литра (22,3 на сто от общото производство в ЕС).
В обозримо бъдеще няма да има недостиг на хмел. Реколтата е значително по-добра от предходната година, като расте с 11,5 на сто до 118 415 тона.
Сладолед с вкус на препечен хляб, бонбони от облепиха, шоколад с магданоз, трюфели с хрян, пралини от цвекло или такива с анасон или бира, шоколадови статуетки "Оскар" са само част от изненадите тази година.
Консумацията на бира в Германия продължава да спада, а от това страдат пивоварните, сочат последните данни на Федералната статистическа служба, цитирани от ДПА. През 2023 г. пивоварните са продали 8,4 милиарда литра бира, или с 4,5 на сто по-малко от 2022 г.
Анализи на "Фелтинс" показват, че тенденцията на спад на продажбите на бира в Германия, която вече е трайна, през последните години се е задълбочила.
Продажбите на бира в ЕС са се увеличили и надхвърлят 317 млн. хектолитра през 2022 г. спрямо 301 млн. хектолитра през 2021-ва. По този показател Германия е на първо място със 79 100 000. На второ и трето място са Испания и Полша, съответно с 42 300 000 и 34 730 000 хектолитра.