АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Богданов отбеляза, че изграждането на подобен завод отнема три-четири години, което според него означава, че "имаме достатъчно време ние да си планираме инвестицията - било то от дивидент на ВМЗ или по друг начин". Първото такова плащане, дори и да имаме одобрен проект тази година, ще се очаква след около година, поясни той.
По думите на Богданов бъдещото развитие на държавните предприятия трябва да бъде фокусирано в четири основни направления – чисти технологии и кръгова икономика, отбранителна аерокосмическа индустрия, хранителни и биотехнологии, критични минерали, метали и суровини.
Към момента западноевропейският инвеститор, който има няколко производствени локации в Европа и опит в България, обмисля с държавата две възможности да ситуира производството си: в Северна България - около Русе, или в района на Стара Загора. Това съобщи министърът на икономиката и индустрията Богдан Богданов.
Това обяви министърът на икономиката и индустрията Богдан Богданов по време на среща с представители на водещи български, британски и международни компании в България, съобщиха от ведомството.
Това са експортно ориентирани компании, които развиват иновации и имат едни от най-модерните производства“, каза министърът на икономиката и индустрията Богдан Богданов на конференция Forum Microelectronics & Mechatronics 2023: Shaping the Future of Technology.
При по-кратки срокове за преминаване на неруски петрол има риск от значително повишение на цените на горивата, спекула и дори недостиг на горива, каза икномическият министър Богдан Богданов.
"Само за последната година, говорим 2021 и 2022, износът е нараснал с над 200%. Така че на пазара в момента има голяма нужда от подобен тип материали, боеприпаси и оръжие", обясни икономическият министър Богданов.
Богдан Богданов е бакалавър по финанси от ВУЗФ. Учил е в Университета Уест Честър в САЩ. Магистър по европейски бизнес и финанси от УНСС и Университета Нотингам Трент във Великобритания.
Недко Колев и Николай Богданов са двамата нови търговски директори в Shell България. Калин Иванов пое ръководството на „Сименс Мобилити“ – България, считано от 1 юли 2020 г. Той замени на поста дългогодишния ръководител на бизнес звеното (сега самостоятелно управлявано дружество), което отговаря за проектите на Siemens в сферата на мобилността и транспорта в България.
В черния списък попаднаха олигарсите Олег Дерипаска, Владимир Богданов, Сулейман Керимов, Игор Ротенберг, Кирил Шамалов, Андрей Скоч и Виктор Векселберг.