АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
НКЖИ обяви старта на ключов проект за модернизация на железопътния участък Ямбол-Зимница в рамките на проект „Рехабилитация на железопътната линия Пловдив-Бургас, Фаза 2 – Етап II“. Строителните дейности ще се проведат в два етапа, като фокусът ще бъде върху рехабилитацията на съществуващата инфраструктура и изграждането на нови съоръжения в района на гара Завой.
През 2024 г. в Румъния бяха пуснати в експлоатация близо 200 км магистрали и скоростни пътища, включително над 100 км от магистрала "Молдова" (А7), която свързва Южна и Северна Румъния. Мрежата от скоростни пътища се състои вече от над 1280 км.
Хърватия планира да завърши магистралната си мрежа, като свърже с магистрала адриатическия град Дубровник, намиращ се в най-южната част на страната, с град Меткович, който е на границата с Босна, съобщи хърватската национална телевизия ХРТ.
Това заяви унгарският премиер Виктор Орбан. Новината беше съобщено лично от него след посещението му в България, където той имаше срещи с президента Румен Радев и лидера на най-голямата парламентарна партия ГЕРБ-СДС Бойко Борисов. MOL е единственият кандидат от ЕС.
В езерото Бъля има естествен слой от 56 сантиметра сняг, според метеоролозите. Туристическа атракция ще бъде открита на Бъдни вечер, съобщиха представителите на компанията собственик.
Това решение е ключово, защото допуска още в началото на 2025 да започне същинското строителство на АМ "Струма" по трасето от Кресна към София. Така е възможно до края на 2028 г. магистралата да бъде готова и въведена в експлоатация. На недовършения 16-км участък за последните 15 години са загинали 74 човека и са ранени над 400.
Един от проектите, по които се работи, е обновяване на пътния участък между селата Калековец и Крислово. Другите два проекта са свързани с обновяване на улици и тротоари и изграждане на мрежа за оптичен интернет в селата Крислово и Калековец и са финансирани от Държавен фонд "Земеделие".
Вятърната енергия на брега и в морските територии ще намали цените на електроенергията и ще спомогне за балансирането на пазара. Техническият потенциал за вятърна енергия в българския участък на Черно море се оценява на 116 ГВт.
Обновени са 158 км. Отсечката е част от пътя свързващ Пекин с Макао. Използвани са 10 безпилотни машини, а дронове са наблюдавали напредъка по маршрута. Синхронизацията на машините е извършвана от изкуствен интелект. Минималното човешко участие се изразява само в дистанционно проследяването и контрол на операцията.
Напредва строителството в Боаза до пресичането с пътя Луковит – Угърчин, включително и пътен възел „Дерманци“. Към днешна дата изпълнението на близо 16-км отсечка е на 82%. Това установи министърът на МРРБ инж. Виолета Коритарова, която заедно с членове на УС на АПИ направи проверка на място.