АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Едно от основните постижения на партньорите се състои в разработването на пет пилотни приложения на кобота в различни промишлени сектори - автомобилостроене, строителство, електроника, производство на полиуретанови изделия и занаятчийство.
Британско изследване показва, че кето диетата може да създаде риск от сърдечно заболяване, инсулт, диабет тип 2, синдром на раздразненото черво, съобщи Сайънс алърт. Изследването е било малко по обхват, но резултатите може да накарат хората да се замислят дали си струва да преминават на кето диета.
Чешки съд обяви фалита на най-голямата стоманодобивна компания в страната "Либърти Острава" (Liberty Ostrava), подразделение на "Либърти стийл груп" (Liberty Steel Group) на британско-индийския милиардер Санджив Гупта.
Износът ни за миналата година достига 723,6 млн. евро и нараства с 15,3 на сто. Британско-българската бизнес асоциация има идея за създаване на експортен хъб, който да помага на български иновативни и високотехнологични компании да се развиват на британския пазар.
Планът ще даде на всяко британско домакинство отстъпка от 400 лири от сметката му за енергия, като се предвижда сумата да е дори по-голяма за домакинствата с най-ниски доходи.
"Шел" води преговори с китайски компании за продажбата на своя дял в големия газов проект "Сахалин-2". Британско-нидерландската компания преговаря с китайските държавни дружества CNOOC, China National Petroleum и Sinopec за 27,5%, които държи в проекта за втечнен природен газ.
Продължава и сътрудничеството с „Милара Интернешънъл“ ООД - Пловдив, което е специализирано в механичната изработка на детайли за полупроводниковата индустрия, инженерно проектиране, асемблиране и автомобилостроене. От „Син карс“ са произвели и първия прототип на електромобили и са го продали в Германия.
Тези 31 проекта са в областите, които са приоритетни за инвестиционната политика на България, а именно - автомобилостроене, здравеопазване, химия, фармация, IT, логистика и транспорт, посочи Стамен Янев изпълнителен директор на Българската агенция за инвестиции..
Проектът на стойност 9,5 милиарда евро се финансира наполовина от "Газпром", като останалата част са инвестиции от европейските партньори на руския концерн - германските компании Uniper и Wintershall-Dea, британско-нидерландската Shell, австрийската OMV и френската Engie.
Партньорите по проекта са германската RWE, британско-нидерландската Shell, нидерландската Gasunie и норвежката Equinor. Те подписаха декларация за намерение за по-нататъшно повишаване на сътрудничеството по проекта AquaSector - визията на първия мащабен германски морски водороден парк.