EUR 1.9558
USD 1.8981
CHF 2.0771
GBP 2.3369
CNY 2.5891
you tube
mobile version

Българи учат френски фермери на екоземеделие

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Българи учат френски фермери на екоземеделие

mail10:03 | 31.01.2017прегледи 924 коментарикоментари 0


Грийнпийс“ стартира съвместно с 16 фермери от цяла Европа програма за обмен на знания в областта на екологичното земеделие. В рамките на инициативата четирима чуждестранни фермери ще посетят стопанствата на производители от България, които се специализират в биологичното земеделие. Целта е участниците да придобият опит от първа ръка за устойчиви земеделски методи, вариращи от производство на собствен фураж за животни до намиране на свободни от синтетични химически пестициди алтернативи на отглеждането на различни земеделски култури.

Земеделските стопанства – домакини се намират в Белгия, България и Франция и представляват набор от различни сектори. 16-те фермери, които участват в програмата, са от Белгия, България, Гърция, Франция, Италия и Словакия. „Грийнпийс“ организира и серия от посещения и семинари в цяла Европа, където екологични и конвенционални земеделски производители имат възможност да обменят опит и идеи, както и да научат за алтернативни решения. Над 400 участници се включиха в тези събития през 2016 година. В допълнение, „Грийнпийс“ стартира и wwww.farmers2farmers.org – онлайн платформа за насърчаване и споделяне на екологични земеделски методи, практикувани от фермери от цяла Европа. Платформата представя реалния опит и съвети от тези земеделски производители и насърчава обмена на знания в рамките на широка и разнообразна селскостопанска общност.

Свързването на конвенционални земеделски производители с екологичните им колеги гарантира, че знанията за алтернативи стават широко разпространени. Това е жизненоважна стъпка, за да бъде ускорен процесът по увеличаване на еко-земеделието. В момента, само около 5% от глобалните средства за земеделски изследвания и развитие отиват в екологичното земеделие, а повечето от останалата част от тези пари подкрепят и насърчават индустриалните селскостопански методи.

 

 


 
 
 
Още от рубриката
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg