АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Новата формула на правителството по-скоро приемат 21,4%, 16,5 на сто по-скоро не я приемат, а 20,8% съвсем не я приемат. Останалите близо четири на сто от запитаните се затрудняват да отговорят. Така правителството на Росен Желязков получава стартов обществен толеранс, макар и неголям, допълват социолозите.
Най-много пари са дошли от сънародниците ни в Германия - сумата възлиза на близо 216 милиона евро. Други 197 милиона пък идват от работещите в Съединените щати. В топ три по изпратени суми у нас се нареждат и парите от Испания - те възлизат на 105 милиона евро.
Подкрепата за еврозоната бележи осезаем ръст сред българите спрямо пролетта на 2024 г. Доверието към еврото в България е нараснало с 9 пункта до 46% въпреки отчетената през годините поляризация на общественото мнение.
Това е скок с 35 на сто на годишна основа на производството благодарение на подобрената производителност и капацитет за евакуация, което позволява на находището да достигне целта си за 1 милион барела дневно до 2030 г., според доклада.
Какви са дигиталните навици на българите? Данните сочат, че малко над 1/3 от участниците в проучването ползват мобилните си устройства между 2 и 4 часа на ден, 22% признават, че екранното им време е в порядъка 4-6 часа, а цели 20% са онези, които отделят над 6 часа от деня си на това занимание.
За последните 10 години в България, а това прави по два магазина на ден. Пазарът за бързооборотни стоки расте, той е около 15 милиарда лева и този ръст не се дължи основно на инфлация, а в последната година се дължи и на обем и на стойност. Българите харчат всеки ден по 12,50 лева.
Ново проучване разкрива профила на „smart shoppers“ – българите, които внимателно следят за оферти и промоции, но държат на определено качество и конкретни марки.
Споразумението включва установяване на квоти за внос на определени селскостопански продукти от държавите от Меркосур, сред които са Аржентина, Бразилия, Парагвай и Уругвай.
България незаслужено не беше приета за пълноправен член на Шенген, смятат 53% от анкетираните. Според 29% страната ни заслужено не беше приета за пълноправен член, а 18% са отговорили, че не могат да преценят.
Една трета от хората пътуват всяка седмица извън мястото си на постоянно пребиваване, 9% - всеки ден, а 92% от българите използват транспортната инфраструктура на страната поне веднъж годишно.