АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Този януари онлайн туристическата агенция GoVola.com проведе традиционната си кампания “Евтинуари”. Проучване за потребителското поведение на сайта през месеца показва, че българите имат силен афинитет към слънчевите дестинации, като най-популярните държави сред туристите остават Испания и Италия. Въпреки това значително нараства и интересът към по-малко известни места като Лисабон, Щутгарт и Анталия.


Изграждането на силна верига от доставчици, подизпълнители и вносители е от ключово значение за повишаване на конкурентоспособността на яхтите, произведени в България. Асоциацията има за цел също да насърчава яхтения туризъм и да популяризира плаването сред българите.


Нивото на удовлетвореност може да бъде повлияно от редица фактори като възраст, образование, семейство и финансова ситуация.


Новата формула на правителството по-скоро приемат 21,4%, 16,5 на сто по-скоро не я приемат, а 20,8% съвсем не я приемат. Останалите близо четири на сто от запитаните се затрудняват да отговорят. Така правителството на Росен Желязков получава стартов обществен толеранс, макар и неголям, допълват социолозите.


Средствата, които са на стойност 1,04 милиарда евро са били отпуснати от програма за подпомагане на структурно слаби региони. През 2022 година средствата са били замразени заради предполагаеми нарушения, свързани с ценностите на ЕС.


Най-много пари са дошли от сънародниците ни в Германия - сумата възлиза на близо 216 милиона евро. Други 197 милиона пък идват от работещите в Съединените щати. В топ три по изпратени суми у нас се нареждат и парите от Испания - те възлизат на 105 милиона евро.


Подкрепата за еврозоната бележи осезаем ръст сред българите спрямо пролетта на 2024 г. Доверието към еврото в България е нараснало с 9 пункта до 46% въпреки отчетената през годините поляризация на общественото мнение.


Какви са дигиталните навици на българите? Данните сочат, че малко над 1/3 от участниците в проучването ползват мобилните си устройства между 2 и 4 часа на ден, 22% признават, че екранното им време е в порядъка 4-6 часа, а цели 20% са онези, които отделят над 6 часа от деня си на това занимание.


За последните 10 години в България, а това прави по два магазина на ден. Пазарът за бързооборотни стоки расте, той е около 15 милиарда лева и този ръст не се дължи основно на инфлация, а в последната година се дължи и на обем и на стойност. Българите харчат всеки ден по 12,50 лева.


Ново проучване разкрива профила на „smart shoppers“ – българите, които внимателно следят за оферти и промоции, но държат на определено качество и конкретни марки.