АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Японският автомобилостроител "Хонда" (Honda) обяви, че ще премести производството на хибридния модел "Сивик" (Civic), предназначен за американския пазар, от Япония в завода си в Индиана, САЩ. Тази стъпка е част от усилията на компанията да намали въздействието на митата, наложени от президента на САЩ Доналд Тръмп, предаде Киодо.


В 2230 офиса на „Български пощи“ ще се обменят левове в евро и списъците вече са налични на сайта на дружеството. https://www.bgpost.bg/euro_project


Заможните чужденци започват да купуват жилища в испански райони, на които допреди няколко години едва ли биха се спрели, посочват местни експерти в сектора на недвижимите имоти.


"Доказателство за значението на Германия като водещ външноикономически партньор на България са ускорените темпове на нарастване на търговския стокообмен, както и сериозното присъствие на германски компании, опериращи на българския пазар и развиващи бизнес у нас", изтъкна икономическият министър.


Китайската компания постепенно въвежда своите модели на европейския пазар, а моделите Tiggo 7 и Tiggo 8 - както версиите с двигател с вътрешно горене, така и плъг-ин хибридните версии - получиха сертификат WVTA (Whole Vehicle Type Approval) от ЕС.


Рейтингът на България е подкрепен от силната външна и фискална позиция на страната в сравнение с държавите със същия рейтинг, надеждната политическа рамка от членството в ЕС и дългогодишното функциониране на режима на паричен съвет.


Страната ни активно участва в подготовката на споразумение за глобалното ценообразуване. Изложението IN-COSMETICS GLOBAL се проведе в център РАИ, Амстердам. Глобалното събитие за козметика, етерични масла и суровиниза продукти за лична хигиена с над 1000 изложители, показващи най-новите постижения в науката, иновациите и устойчивостта.


Трябва да е ясно, че под една или друга форма ще става все по-трудно на Европа да разчита на модел, изцяло базиран на няколко мощни индустрии, които да се опират на американския пазар“, посочи Богданов.


Когато "Либхер" започна първото си производство, подизпълнители бяха чужди компании. В момента над 80-90% от техните доставчици и подизпълнители са български компании.


Все по-трудно се разплащат фирми в строителството, земеделието и транспорта, показват данните на Allianz Trade. Расте рискът за експортно ориентираните български компании, алармират още експертите.