EUR 1.9558
USD 1.8729
CHF 2.0756
GBP 2.3615
CNY 2.5800
you tube
mobile version

Бързи заеми - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Китай:Банковите заеми растат неочаквано Китай:Банковите заеми растат неочаквано 13:25 | 17.02.2025 | 331

Китайските банки са отпуснали  нови заеми на стойност 5,13 трилиона юана (706,40 милиарда долара) през януари, което е над четири пъти повече, отколкото през декември и надвишава прогнозите на анализаторите, сочат днешните данни на  Китайската народна банка.

още
КЗП: Още 5 колективни иска срещу фирми за бързи кредити КЗП: Още 5 колективни иска срещу фирми за бързи кредити 14:58 | 06.02.2025 | 533

КЗП е предприела действия за извършване на проверки на място на кредиторите, за които е установено, че са пренесли незаконосъобразните такси в своите тарифи.

още
Автопроизводители искат бързи решения при екоизискванията Автопроизводители искат бързи решения при екоизискванията 17:07 | 05.02.2025 | 491

Производителите на леки автомобили и микробуси са изправени пред риска от глоби в размер до 16 милиарда евро или необходимостта да направят значителни разходи за привеждане на моделите в съответствие с климатичните изисквания на ЕС.

още
Италия усвоява бързо евросредства Италия усвоява бързо евросредства 08:30 | 17.01.2025 | 426

Миналия месец Европейската комисия обяви, че е изплатила шестия транш на Италия по нейния Национален план за възстановяване и устойчивост на стойност 8,7 милиарда евро. От тях 6,9 милиарда евро са под формата на заеми, а 1,8 милиарда евро под формата на безвъзмездни средства.

още
Средствата на Сребърния фонд остават в БНБ Средствата на Сребърния фонд остават в БНБ 17:10 | 14.01.2025 | 393

Експертите на Съвета изразяват тревога, че  разходите за пенсии през последните години растат с по бързи темпове от активите в Сребърния фонд. Ако тенденцията се задълбочи, до няколко години парите в него няма да могат да покрият пенсии дори за два месеца. Затова и смятат, че средствата  би следвало да могат да се инвестират с цел извличане на доходност.

още
Украйна е получила 40 млрд.евро помощи Украйна е получила 40 млрд.евро помощи 15:35 | 02.01.2025 | 496

4Около 30 на сто от помощта е предоставена като субсидия, а останалата част - като заеми при изгодни условия, се посочва в съобщението на Министерство на финансите на Украйна.

още
Ядрена енергетика: Ново ЯГ, плаваща АЕЦ Ядрена енергетика: Ново ЯГ, плаваща АЕЦ 11:30 | 27.12.2024 | 693

ТВЕЛ, горивното подразделение на руската държавна корпорация „Росатом“, произведе иновативно ядрено гориво за реакторите на бързи неутрони от IV поколение БН-1200 и БРЕСТ- ОД-300. Едновременно се разработват два варианта на уран-плутониевото ядрено гориво: оксидно (МОКС) и плътно нитридно гориво (СНУП).

още
3 млрд. евро за земеделие и биоикономика 3 млрд. евро за земеделие и биоикономика 15:40 | 16.12.2024 | 826

Групата на ЕИБ предлага заеми, предназначени за селското стопанство и други дейности в областта на био-икономиката в Европа. Особено внимание се отделя на младите земеделски производители, равенството между половете и зелените инвестиции.

още
Русия не спира износа на зърно за Сирия Русия не спира износа на зърно за Сирия 11:30 | 12.12.2024 | 504

Русия е водещ доставчик на пшеница за Сирия. От 1 юли насам руските доставки на зърнени култури за азиатската страна възлизат на 300 000 тона, посочва Интерфакс. Москва, която беше ключов съюзник на режима на Башар Асад, му отпускаше заеми, с които да плати доставките на руска пшеница.

още
Спасителен план за германска корабостроителница Спасителен план за германска корабостроителница 16:06 | 09.12.2024 | 450

Корабостроителницата, разположена в близост до крайбрежието на Северно море, е сред водещите работодатели в северната част на Германия. Компанията, която я управлява, е изправена пред сериозни финансови затруднения заради нарастващите производствени разходи и трудностите при осигуряването на банкови заеми.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg