EUR 1.9558
USD 1.7948
CHF 2.0409
GBP 2.3262
CNY 2.4825
you tube
mobile version

Бързи кредити онлайн 2011 - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Турската ЦБ е продала $25 млрд. за дни Турската ЦБ е продала $25 млрд. за дни 17:40 | 28.03.2025 | 300

Тези средства са от резервите й в чуждестранна валута, като целта е да се облекчи пазарния натиск и да се стабилизира турската лира, потвърди управителят на банката Фатих Карахан на онлайн конференция с международни инвеститори във вторник, съобщи "Тюркийе тудей".  

още
Почти 30% ръст на жилищни кредити Почти 30% ръст на жилищни кредити 11:05 | 28.03.2025 | 313

За сравнение, заемите за жилища към края на този януари са възлизали на 26,044 млрд. лева, а към края на февруари 2024 година сумата е достигала 20,520 млрд лева или с около 6 млрд. лева по-ниска стойност спрямо настоящия резултат.

още
Започнаха стрес тестовете на големи британски банки Започнаха стрес тестовете на големи британски банки 08:35 | 26.03.2025 | 316

Банките, които ще бъдат обхванати от стрес теста, са "Барклис" (Barclays), Ейч Ес Би Си (HSBC), "Лойдс" (Lloyds Banking Group), "НатУест" (NatWest), "Сантандер" (Santander), "Стандард Чартърд" (Standard Chartered) и компанията за ипотечни кредити "Нешънуайд" (Nationwide).

още
София и Русе - част от Дубай Портс Уърлд София и Русе - част от Дубай Портс Уърлд 10:10 | 25.03.2025 | 325

DP World обяви пускането на паневропейска логистична услуга, която ще включва ключови логистични хъбове в София и Русе, улеснявайки бързи транспортни решения от и до България. Услугата е на преден план в интеграцията на веригата за доставки, като позволява комбинирането на автомобилен, морски, въздушен, железопътен и мултимодален транспорт в едно цялостно решение.

още
ЕК с обвинения към Google ЕК с обвинения към Google 12:58 | 21.03.2025 | 488

Компанията е обвинена в две нарушения на "Акта за цифровите пазари" (DMA). Той влезе в сила през март 2024 г. и регулира дейността на "онлайн посредниците и платформите, като например пазари, социални мрежи, платформи за споделяне на съдържание, магазини за приложения и онлайн платформи за пътуване и настаняване", посочва официалният сайт на ЕС. 

още
Най-много жалби срещу онлайн пазаруване и въздушния превоз Най-много жалби срещу онлайн пазаруване и въздушния превоз 11:02 | 18.03.2025 | 446

Всяка стока, която е закупена от регистриран в Европейския съюз електронен търговец, може да бъде върната с изключение на разопакована козметика, книги, храни, напитки или продукти, които са свързани с хигиената.

още
ЕК предложи обща система за връщане на мигранти ЕК предложи обща система за връщане на мигранти 09:45 | 14.03.2025 | 602

Новата правна рамка съдържа по-бързи, по-опростени и по-ефективни процедури за връщане и допълва Пакта за миграцията и убежището, който ще влезе в сила в средата на 2026 г.

още
 „Опознай своя клиент“ при онлайн пазаруване „Опознай своя клиент“ при онлайн пазаруване 07:35 | 14.03.2025 | 631

KYC е процес на проверка на самоличността на потребителите преди извършването на онлайн транзакции. Първоначално въведен в банковия сектор, днес този метод се прилага все по-често и в електронната търговия, телекомуникациите и други дигитални услуги.

още
Фирми: Дойче пост, "Цаландо" Фирми: Дойче пост, "Цаландо" 13:45 | 12.03.2025 | 478

Германският онлайн търговец на модни стоки "Цаландо" обяви, че разширява дейността си към България, Гърция и Португалия. Германската пощенска компания "Дойче пост" (Deutsche Post) обяви, че ще съкрати 8000 работни места до края на годината заради високите разходи.

още
Активите на банковия сектор достигат 191,6 млрд. лв. Активите на банковия сектор достигат 191,6 млрд. лв. 06:55 | 07.03.2025 | 455

Към 31 декември 2024 г. 61,2 на сто от активите на банковата система са под формата на кредити и аванси, които възлизат на 117,3 млрд. лв. Паричните средства, които се равняват на 34,1 млрд. лв., формират 17,8 процента от активите, а делът на портфейлите с ценни книжа достига 17,3 на сто (33,1 млрд. лв.). 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg