АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Към 20 септември брутните валутни резерви на банката са се увеличили до 94,11 млрд. долара, което е с 1,85 милиарда долара повече в сравнение със седмица по-рано. Златните резерви в същото време са нараснали с 888 милиона долара до 62,28 млрд. долара в разглеждания едноседмичен период.
Те възлизат на около 153,8 млрд. долара. През седмицата до 12 юли брутните валутни резерви на ЦБ са се увеличили с 4,614 млрд. долара до 94,345 млрд. долара, а златните резерви са се повишили със 734 млн. долара от 58,717 млрд. долара на 59,451 млрд. долара.
Всеки от 350-те дегустатори ще оставя бележки за всяко от 45-те вина, които опитва на ден. Освен да ги оценява по 100-точкова система, той ще описва аром, вкус, структура. На базата на тези дегустационни коментари, статистически анализ и AI изработват подробно описание (профил). Профилът показва силните и слаби страни на виното, произхода на дегустаторите, техните впечатления.
Управляваните от БНБ международни валутни резерви на България са достигнали рекордната сума от близо 82 млрд. лв. към 29 декември 2023 г., но по последни данни към 5 януари са 68.7 млрд. лв. (около 35 млрд. евро). 92% от тях са инвестирани в инструменти в евро, а 7% - в злато.
Данните на Банката на Албания показват, че входящите валутни потоци под формата на преки чуждестранни инвестиции са концентрирани главно в недвижимите имоти, въглеводородния сектор, енергийния сектор, както и финансовото посредничество.
Брутните валутни резерви на централната банка са се увеличили до 93 млрд. 233 млн. долара към 1 декември, а размерът на златните резерви е нараснал до 46 млрд. 916 млн. долара.
В изявлението, публикувано от агенцията, се подчертава, че се наблюдава напредък в охлаждането на прегряващата икономика, а Централната банка на Република Турция бавно възстановява изчерпаните си запаси от нетни валутни резерви.
Неговите коментари са първите, в които представител на ЕЦБ изложи публично позицията на централната банка, която вече беше комуникирана неофициално с европейските власти в Брюксел през юни.
Проблемите излязоха на повърхността, когато през юли Индия, най-големият купувач на руски петрол, превозван с танкери, от началото на войната, настоя да плаща доставките в рупии и търговията почти спря, според трима запознати източника, пожелали анонимност.
В него се обръща внимание на възможностите за финансиране, промените в националната и европейска секторна политика, важните събития, както и осигуряване на достъп до резултатите от провежданите от екипа на ИЛВ – Плевен научни изследвания. Всеки заинтересован може да се свърже с Института за получаване на бюлетина и да направи коментари и препоръки относно бъдещите теми, които биха представлявали интерес.