EUR 1.9558
USD 1.8677
CHF 2.0601
GBP 2.3170
CNY 2.5772
you tube
mobile version

Вертикален газов коридор - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
ЕК отлага пътната карта за руски газов внос ЕК отлага пътната карта за руски газов внос 08:18 | 30.01.2025 | 401

Втечненият природен газ от Москва остава една от последните големи енергийни зависимости на Европа, след като на преноса на руски газ през Украйна беше сложен край в края на миналата година. ЕС внесе рекордни количества суперохладено гориво от Русия миналата година, като Франция, Испания и Белгия бяха най-големите вносители. Редица страни от ЕС все още внасят ядрено гориво от страната.

още
МС изпрати на С. Македония документи за Коридор 8 МС изпрати на С. Македония документи за Коридор 8 11:10 | 16.01.2025 | 400

Това е Споразумение за подготовката, изграждането и експлоатацията на трансгранично железопътно тунелно съоръжение, свързващо двете държави. От Министерството на транспорта и съобщенията уточниха, че предложението на българската държава е двете правителства да поемат конкретни и ясни ангажименти за реализацията на граничния жп тунел, който е ключов елемент от Коридор 8.

още
Одобрен е общият жп тунел “Деве баир”, част от Коридор 8 Одобрен е общият жп тунел “Деве баир”, част от Коридор 8 15:15 | 02.01.2025 | 389

Целта е да бъдат поети ясни ангажименти и срокове за изграждането на железопътната връзка между България и Северна Македония. Министерството на транспорта и съобщенията, като страна на споразумението, предлага двете страни да пристъпят към реални действия за реализацията на жп тунелно съоръжение, което е железопътната връзка между двете съседни държави.

още
Българо-македонски безмислици за коридор 8 Българо-македонски безмислици за коридор 8 08:10 | 16.12.2024 | 681

Преговорите по изграждането на железопътната връзка се превърнаха в параван за политически послания и опит за разрешаване на вътрешнополитически въпроси на нашите съседи, които нямат нищо общо с интереса на двете държави от реализирането на проекта, пишат от транспортното министерство.

още
Зеленият енергиен коридор GREGY Зеленият енергиен коридор GREGY 17:30 | 13.12.2024 | 770

Как ще се промени регионалният енергиен пейзаж: Зеленият енергиен коридор GREGY беше представен на Power Summit в София. Предвижда се една трета от зеления енергиен капацитет на GREGY да бъде насочена към България, като електричеството ще бъде достъпно за пренос до Словакия, Унгария и Украйна.

още
Европа очаква нов ценови газов шок Европа очаква нов ценови газов шок 08:30 | 12.12.2024 | 471

Резервите са запълнени на 85%, което е с 10% по-малко от преди година. Европейските предприятия се подготвят за нов "шок" заради високите цени на газа тази зима.  

още
Пазарни консултации за нови сондажи в "Чирен" Пазарни консултации за нови сондажи в "Чирен" 07:10 | 24.11.2024 | 910

Целта е да се определи прогнозната стойност за дейността по прокарване на три броя нови експлоатационни сондажа от вертикален тип на хранилището "Чирен", в т.ч. доставка на необходимите материали и оборудване.

още
Нов газов маршрут се обсъжда Нов газов маршрут се обсъжда 16:30 | 18.11.2024 | 647

От години Москва води усилени преговори с Пекин относно износа на газ, включително по тръбопровода "Силата на Сибир 2", планиран да минава през Монголия и да достига до Китай. Според експерти обаче Китай няма да има нужда от допълнителни количества природен газ след 2030 г.

още
Общо 3 млрд.лв в жп проекти Общо 3 млрд.лв в жп проекти 15:05 | 12.11.2024 | 355

Инвестициите са по направленията от Коридор VIII София-Пловдив-Бургас и Карнобат-Синдел-Варна. Това включва всички вече изпълнени проекти и такива, които са в ход. Работим активно за финализиране на дейностите по изпълнението на проекта за жп връзката с РСМ от около 2,4 км, който е предвиден за финансиране по Програма „Транспортна свързаност“ 2021-2027.

още
Съгласие по технически параметри на жп Коридор 8 Съгласие по технически параметри на жп Коридор 8 18:25 | 31.10.2024 | 706

Представителите на ЕИБ и ЕБВР изразиха подкрепата си за това техническо решение и готовността си да съдействат при подготовката и провеждането на тръжната процедура. Коя от страните ще проведе обществената поръчка за изпълнител на тунелното съоръжение, ще бъде решено на последващи разговори с потенциални финансиращи институции.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg