АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Сред акцентите беше организацията на Глобалната конференция за винен туризъм, която ще се проведе в Пловдив и ще затвърди позицията на страната като значим участник в световната винена карта.


Телевизионната реклама за промотиране на България като дестинация за конгресен, кулинарен и винен туризъм стартира днес в девет държави и ще продължи до края на април.


За да обсъдят най-новите тенденции и решения в сферата на високите технологии, във Враца ще пристигнат представители на водещи компании, технологични лидери, експерти от България и чужбина, като събитието се очаква да е едно от най-големите в сектора през тази година.


Една от най-старите винарски изби у нас управлява близо 10 000 дка земя и работи с над 15 винени сорта. През годините избата е спечелила близо 500 международни отличия, сред които и за най-добро червено вино в света на престижния винен форум Concours Mondial de Bruxelles.


Организаторите имат амбицията да предложат на гостите на събитието огромно разнообразие от баници. В предишното издание наред с традиционните – със сирене, направени по различни начини – точени, дърпани, втасали, месени, имаше и баници със спанак, лук, булгур, халва, пиле, кайма, картофи, лопуш, праз, грозде, тиква.


Според горепосочените тенденции и прогнози България разполага с всички ресурси, които да доведат до доста приходи от винен туризъм и да го насърчат. Можем да се възползваме от такива нагласи и нужди, които вече съществуват в света, единственото, което може би ни липсва, е да разказваме убедително и последователно нашата винена история.


България и Черна гора поемат ангажимент за засилване на сътрудничеството в ключови туристически направления, включително зимен, културен, винен, поклоннически и СПА туризъм, както и изразиха воля за осигуряване на въздушна свързаност между балканските столици, съобщи българското Министерство на туризма.


Ръст на скандинавците в комплекса. "Дни на отворените бутилки" в Троян от 21 до 23 септември,инициативата е във връзка с Български фестивал на сливата - 2024, на който предприятието е традиционен партньор.


Малинопроизводството отчита устойчивост на реколтираните площи, каза още тя и отбеляза, че годишното производство е близо 5700 тона. Наблюдава се и постепенно нарастване на средния добив, като за 2023 г. той е 360 кг/дка.


Наред с традиционните храни, сокове, мармалади, вина и безалкохолни напитки, част от изложението ще бъдат модерни машини, техники, технологии, малинокомбайни, системи за поливане, нови сортове и други, пряко свързани с производството на ягодоплодни.