АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Изграждането на силна верига от доставчици, подизпълнители и вносители е от ключово значение за повишаване на конкурентоспособността на яхтите, произведени в България. Асоциацията има за цел също да насърчава яхтения туризъм и да популяризира плаването сред българите.
Миналата година Европейският съюз промени правилата си за автомобилните гуми, като по този начин се удължава живота им и се гарантира едновременно сигурност и по-висока устойчивост спрямо околната среда.
Ръководството на френския производител на автомобилни гуми обяви решението си пред 1254 служители на засегнатите производствени обекти.
Вече е публикуван електронният каталог на изложителите, където всеки може да прегледа техния бизнес профил, представяне и контакти. Традиционно участници в изложението са официалните вносители на световноизвестните брандове за земеделска техника, както и десетки фирми от агросектора, предлагащи напоителни системи, семена, торове и препарати, резервни части, инструменти и други.
До момента заявки за участие са подали над 160 фирми на 33 000 квадратни метра нетна изложбена площ. Сред тях са най-големите вносители на земеделска техника, представящи световноизвестните брандове в сектора, напоителни системи, семена и препарати, резервни части, автомобилни и строителни фирми, консултантски и финансови институции и много други.
Австрия е най-големият производител и износител с изнесени 1,2 млн. комплекта ски или сноубордове. В страната са били внесени 700 000 бройки. На второ и трето място са Франция и Италия със съответно с 400 000 и 300 000 бройки ски и сноубордове. Най-големите вносители са Германия и Франция с по 300 000 бройки.
Инсталацията ще бъде изградена по немска технология, която е изцяло автоматизирана, с 24-часов режим на работа и ще рециклира по 7 хил. тона гуми годишно.
ЕК ще може да приема решения, които са задължителни за страните от ЕС. С тях ще може да се въвеждат изисквания за по-щадящи околната среда начини на производство, използване и унищожаване на редица продукти. Сред тях са мебелите, автомобилите гуми, перилните препарати, боите и другите химически продукти.
Компанията постепенно ще прекрати производството в заводите в Карлсруе и Трир, както и производството на гуми за камиони и полуготови продукти в Хомбург до края на 2025 г. Това ще засегне общо 1410 служители в Германия.
Някои решения са в полето на самата Европейска комисия, други са изцяло в компетенциите на националните правителства, а трети - в ръцете на самите вносители на проекти и инвеститори.