EUR 1.9558
USD 1.8824
CHF 2.1037
GBP 2.3574
CNY 2.5792
you tube
mobile version

Война срещу гъшия дроб + България

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Война срещу гъшия дроб + България

mail06:55 | 28.12.2015прегледи 13194 коментарикоментари 0


Два нови видеозаписа отново хвърлиха светлина върху ужасяващите условия, при които живеят животните в стопанствата във Франция, пише вестник Le Parisien. Записите показват кадри от фермите, където се отглеждат птици за гъши дроб. Асоциацията L214 разпространи записите и заклейми практиките на кланицата в Алес, департамента Гар. Едното видео е от миналата седмица. То показва как отделят женските патенца, за да бъдат смлени, защото техният дроб е „твърде малък“ и „не толкова доходоноден“, както обяснява един от служителите. Всеки ден между 6 и 7 хиляди животни преминават през машината, като някои излизат все още живи. Второто видео е от април и също показва шокиращи кадри на агонизиращи животни и ужасяващи условия на живот.

Производството на гъши дроб е разрешено едва в пет страни от ЕС - Франция, Белгия, Испания, България и Унгария. Производството в тези страни се извършва въпреки европейската директива, според която никое животно не трябва да бъде „хранено или поено по начин, който предизвиква страдание или ненужни щети“, съобщава в нова текст L’essentiel.
Най-големият производител на гъши дроб в света е Франция, следвана от България, Унгария и Испания.
В същото време, в Люксембург асоциации искат да бъде издадена забрана за продажбата на гъши дроб над 20 години след като страната забрани производството му на своя територия заради жестокия начин, по който се хранят птиците, отглеждани за гъши дроб. Според директора на Ветеринарната служба обаче забраната върху продажбата на продукта едва ли ще бъде наложена, тъй като противоречи на законодателството.
В страната производството на гъши дроб е забранено от 1983 година със закон за благосъстоянието на животните, който забранява „храненето на животно насила, освен ако състоянието му не изисква това“.

 


Тагове: гъши дроб, ферма
 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg